Skocz do zawartości

Pilne, troche jestem zaniepokojony!


havranek

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedlem do domu z dusza na ramieniu ale jak zajrzalem do pokoju to widzę...wielka radość w baniaku na widok pana i wszystkie mordy do szyby z nadzieją na żarcie:D Oczywiscie zarcia dzis nie dostaną ale dobrze je widziec w takiej kondycji. Nawet otopharynx z postawionymi płetwami przypłyną jak wsadziłem czubek palca do wody.

Zmierzylem parametry - bez zmian. Ważne ze nie gorzej....z drugiej strony jesli bez zmian to czemu ryby nagle zaczęły się normalnie zachowywać??? Rano była total apatia i pływanie z mordą przy powierzchnii. Może cholera coś się dzieje kiedy nie ma światła, za duzo co2 za malo tlenu i to w połaczeniu z obecnością no2 i no3 powoduje ze im sie pogarsza?? Zobaczę co będzie jutro rano. Włącze im na noc dodatkowo napowietrzanie.

Co do specyfiku to wlałem jeszcze AZOO PSB. To preparat tylko do dojrzałych zbiorników (przynajmniej tak piszą), zobaczymy za 2-3 doby jak będzie.

Mam pytanie - czy jeśli za te 2-3 doby woda dalej bedzie zawierala no2 a no3 nie spadnie to podmienic 1/3 , 1/2 czy wrecz przeciwnie - dalej lać bakterie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mam zapas uzdatniacza wody nigdy bez tego wody nie leje wole nie ryzykować ,miałem podobną sytuacje do twojej dodawałem bakterie biodigest i pomogło,ja co tydzień robię podmianę około 40L.


Tez miałem wysokie no3 i no2 ze ryby przy dnie leżały ale jak podmieniłem wodę i dałem bakterie to się ożywiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby zachowują się inaczej bo raz testy mierzą ale zakresy tych pomiarów są skokowe a więc nawet jak jest poprawa to nie od razu ją zauważysz. Dwa ryby po pierwszym zderzeniu z tymi złymi warunkami zaczynaja lekko sie dostosowywać. Jeśłi następuje delikatna poprawa ryby czują to i zaczynają ożywać to tak jakby Ciebie wtrącono do jakiegoś bardzo słabo wentylowanego pomieszczenia. Czułbyś dyskomfort ale z czasem zwłaszcza jakbyś uzyskał delikatną wymianę powietrza zacząłbyś czuć się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodanie rozpuszonej sody

Jeśli zrobiłeś to przy wodzie zawierającej jony amonowe to mogłeś wyprodukować sobie amoniak. Postępowałbym tak jak przy zatruciu azotynami. Dobrze byłoby ustabilizować wodę w tym akwarium jeśli nie będziesz miał tam dostępu przez dłuższy czas. Fajnie byłoby mieć w filtrze jakiś pochłaniacz amoniaku/azotynów tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby mieć w filtrze jakiś pochłaniacz amoniaku/azotynów tak na wszelki wypadek.


Czeka w szafie ale wlasciwie czemu nie mialbym go wsadzic chocby dzis ??? JBL Filtax Clearmec plus. Załadować?

-- dołączony post:

Wygląda na to że kryzys zażegnany. No2 0. Nad No3 jeszcze popracuje;) . Tak czy inaczej od dzis zlewam wodę do podmian póki nie odpale nowego akwa gdzie będzie ciągły system podmiany wody ze zbiornikiem retencyjnym (to taki moj projekt do zmajstrowania przy okazji przeprowadzki).

Dzieki wszystkim za cenne uwagi.

-- dołączony post:

Jeśli zrobiłeś to przy wodzie zawierającej jony amonowe to mogłeś wyprodukować sobie amoniak.

Czy mozesz mi podpowiedziec co i jak robic, albo jak to sprawdzic zeby potencjalnie nie doprowadzac do takiej sytuacji ? Kojarze ze juz kiedys jak dolalem wody z rozpuszczoną sodą to ryby przez pierwsze pol godziny strasznie trzepało...byc moze przeskok ph byl zbyt gwaltowny. Ogolnie rzecz biorąc - bez mojej ingerenji ph mam takie 7,5-7,6. Troche się zawsze obawiam ze to ciut za nisko i stad czasem im sypne sodyi wtedy mam 7,8-7,9


pzdr


Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyznam się że nie wiem. Pare razy kiedys zmierzylem ogólną twardość (było cos pod 20) i wiecej tego nie sprawdzalem, ale widze ze twarda jak cholera po osadzie.

Mam to zmierzyć ? Da się z tego coś "wyliczyć" a propos tych jonow? Sorry za takie pytania ale ja z chemii zima jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.