Skocz do zawartości

naswietlacze 10 wat led


Martino82

Rekomendowane odpowiedzi

diody sa pokazane w tym wątku na stronie 9, użyłem od tego sprzedawcy 12000K oraz 2x10000K. Światło przy 3 naświetlaczach na długości 160 cm jest rewelacyjne, te 10000 K daje lepsze efekty niż 6500K, kolory ryb są bardziej intensywne a niebieskie są super. Zbiornik przy takim zestawieniu nigdy nie prezentował się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Normalnie kupujesz kabel 3 żyłowy + wtyczka. Przylutowujesz końcówki ze sobą (od naświetlacza co wychodzą i jedną stronę kabla ) i do wtyczki drugi koniec i podłączasz. Pamiętaj by dać jeszcze koszulki termokurczliwe żeby nam wilgoć do kabla na złączeniu kabel-naświetlacz nie weszła.Ja u siebie to zamontowałem tak:


29yqlww.jpg


Tu masz gotowce z wtyczką:


http://www.akwarystyczny24.pl/przewod-kabel-zasilajacy-3-zylowy-2m-p-2867.html




[300] Malawi

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te elementy co mam do nich naświetlacze przykręcone skleiłem na klej ten co pokrywę kleiłem ( cosmofen plus ). I dałem podwójną warstwę pcv na ścianki ( teraz mają 2 cm ) i tak dokleiłem do pokrywy. Naświetlacze mają już w sobie zasilacze. Jeśli byś sam chciał robić oświetlenie z diod led to wtedy musisz się bawić już w to , ale montując naświetlacze to tylko kabel z wtyczką. Ja mam to na dwóch kablach , dwie wtyczki pod rozdzielacz gniazda podłączone i to w czasowy wyłącznik.

Jeśli chcesz pod standardową pokrywę musisz chyba ją trochę pozmieniać , wyciąć otwory bo nie wiem czy się wejdą pod pokrywę i na śrubkę jakoś przykręcić.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo tutaj jest chyba ogólny odnośnie tych naświetlaczy, otóż.


Posiadam 3 naświetlacze

10W HALOGEN LED LAMPA NAŚWIETLACZ OŚWIETLACZ FV (3880362769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/38/80/36/27/3880362769@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@38/80/36/27@@AMEPARAM@@3880362769



Co potrzebuję żeby je uruchomić u siebie? Czy musze mieć dodatkowe zasilacze do tego czy po prostu demontuję starą diodę ze swojego naświetlacza i lutuję nową? Zasilam to normalnie kablem. Chcę wymienić ze względu na to że obecnie dają światło wpadające w zieleń i dużo słabiej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.