Skocz do zawartości

Powiększanie blatu szafki


Guban88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;) Jako że nie dostałem odp na poprzedni post związany z dokręcaniem blatu ponawiam ,ponieważ na dniach już chciałem zacząć działać. Jeśli nie jest ok to został bym przy akwa 120x40x50-60. Poniżej mam zdjęcie jak by to mniej więcej miało wyglądać.


2rma053.jpg



-czerwone linie oznaczają jak teraz jest ustawiona płyta w półce, dodam że dolna na której stoi półka jest taka sama ,cała półka stoi na identycznej płycie

-żółte linie oznaczają jak chcę dać płytę 120x50, z tyłu chcę ją wystawić bardziej ponieważ półka jest tak zrobiona że płyta nie kończy się równo jak z tyłu z szafką , tylko wychodzi 4,5cm

-niebieskimi liniami jest oznaczona płyta którą chcę położyć pod akwa



GŁÓWNIE CHODZI O TO CZY PRZEDNIA CZĘŚĆ WYSUNIĘTA MA JAKIŚ WPŁYW NA TO CZY NIE I CZY Z PRZODU I Z TYŁU MOŻE BYĆ PO 5 CM CZY Z TYŁU WIĘCEJ


[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewieszenie blatu mam znaczenie. Jeśli podstawa jest stabilna, mocna to można dać śmiało tak niewielkie przewieszenie po za obrys szafki. Oczywiście kładąc dodatkowy grubszy blat. Zastosował bym min. 18mm do 28mm skręcając go z istniejącym blatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałem dać ok 3,5 cm grubości. Właśnie nie wiem co z tym już wysuniętym blatem który jest w szafce zastosowany. Z tyłu jest ok bo blat opiera się do końca na szafce a z przodu już teraz jest wysunięty. Dlatego chciałem z tyłu bardziej wysunąć niż z przodu by wysunięte części się zrównały. Dobrze myślę?





[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz blat o grubości 3,5cm i solidnie go przymocujesz do już istniejącego to nie powinieneś mieć z nim problemów. Nie dziw się, że nikt nie odpowie Ci będzie ok na 100%, bo po prostu nikt nie może Ci tego zagwarantować. Zrobisz szafkę, zalejesz baniak i będziesz musiał obserwować szafkę, czy nie ma jakiś niepokojących odkształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ryzyk fizyk , bo jeśli by coś się miało dziać to wtedy muszę zmieniać akwa na to pod które jest szafka zrobiona. Czyli koszta się mnożą. Albo kupić szafkę pod 300 , ale wtedy z tą nie będę miał co zrobić. Chyba nie będę kombinował i zostanę przy tym 240, chociaż już się nastawiałem na 300.




[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowy blat na górę i wystającą jego część to mogę potwierdzić, że mój baniak 375l stoi właśnie na takowym blacie od 2miechów i nic się nie dzieje. Blat był skręcany z 2 płyt wiórowych 18mm i boki pcv. Położyłem go na istniejącej komodzie i przykręciłem na wkręty od spodu wcześniej nawiercając otwory. Blat jak i baniak wystają z tyłu i z przodu szafki po 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zamontowanie takiego blatu nie stanowi problemu. Na pewno z blatem nic sie nie stanie. Pochyliłbym sie natomiast nad podstawą. Czy szafka pod blatem jest na pewno na tyle mocna, sztywna i stabilna aby tą cała konstrukcję utrzymac ?


Zdjęcie sugeruje, że szafka ma plecy z płyty 1.8cm i jest skrecona konfirmatami. Mam racje?

Czy jesli złapiesz za bok lub front i zaczniesz ciągnąć przód/tył to szafka i woda w akwarium zaczyna się bująć czy jest stabilna i całość prawie nie drgnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowy blat na górę i wystającą jego część to mogę potwierdzić, że mój baniak 375l stoi właśnie na takowym blacie od 2miechów i nic się nie dzieje. Blat był skręcany z 2 płyt wiórowych 18mm i boki pcv. Położyłem go na istniejącej komodzie i przykręciłem na wkręty od spodu wcześniej nawiercając otwory. Blat jak i baniak wystają z tyłu i z przodu szafki po 5cm.


No to tak jak ja też mam w planach żeby po 5 cm wychodziło poza blat seryjny od szafki.


Wg mnie zamontowanie takiego blatu nie stanowi problemu. Na pewno z blatem nic sie nie stanie. Pochyliłbym sie natomiast nad podstawą. Czy szafka pod blatem jest na pewno na tyle mocna, sztywna i stabilna aby tą cała konstrukcję utrzymac ?


Zdjęcie sugeruje, że szafka ma plecy z płyty 1.8cm i jest skrecona konfirmatami. Mam racje?

Czy jesli złapiesz za bok lub front i zaczniesz ciągnąć przód/tył to szafka i woda w akwarium zaczyna się bująć czy jest stabilna i całość prawie nie drgnie ?



Tak , cała szafka jest z płyty 1,8cm i jest skręcona konfirmatami. Poniżej dam zdjęcie jak wygląda z frontu. Półka środkowa ( na której są testy ) jest też przykręcona konfirmatami do ścian szafki jak i plecy od tyłu też są przykręcone do ścian konfimatami . Chciałem ją przeciągnąć do siebie łapiąc za blat górny i nie ruszyła się , nie widać żeby się jakoś huśtała wielce.



25soint.jpg






[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz stabiną podstawe to wg mnie bedzie zupełnie bezpiecznie. Masz 5 sztywnych podstaw i postawisz tam zaledwie 250-300kg...

Jesli byś nie czuł że całość jest mega stabilna to możesz przymocować blat kątownikami do sciany (po zalaniu akwarium!). Wtedy tego nic nie ruszy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.