Skocz do zawartości

Tło strukturalne


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej i taniej zrobić tło samemu, po pierwsze dużo niższe koszty, dużo lepszy wygląd no i satysfakcja, że zrobiło się coś samemu. Co do wycinanie mój kumpel miał kupił kiedyś tło na allegro i docinał potem do swojego do nie stanowniło to jakiegoś większego problemu, dużo gorzej jest zrobić to porządnie.


Hmm no mozna zrobic z styropianu czy cr 65 ale wydaje mi sie ze mimo wszysytko tło wromak bardziej odzwierciedla wygląd skał. Może ktoś po zrobieniu któregoś z kolei tła potrafi oddać wygląd skał.... Pozatym nie wiem gdzie mozna dostac cr65 bo np w Praktikerze szukłaem i nie było a to duży sklep.A dochodzi jeszcze barwnik do zaprawy firmy Bayer którego też nie wiem gdzie dostać... Duzo roboty i jezdzenia po sklpach to chyba 150 PLN na takie tlo wromak nie bedzie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR65 jest na allegro, nie wiem w jakiej cenie jest w sklepach ale jeżeli ktoś nie ma możliwości zakupu u siebie to myśle, że się nada. http://www.allegro.pl/item414919084_naj ... _cr65.html


Co do tła, ja robiłem w zeszłym tygodniu tło z łupka filitowego i w sumie koszt czegoś takiego wyniósł około 70zł + 2 dni na zrobienie tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR65 jest na allegro, nie wiem w jakiej cenie jest w sklepach ale jeżeli ktoś nie ma możliwości zakupu u siebie to myśle, że się nada. http://www.allegro.pl/item414919084_naj ... _cr65.html


Co do tła, ja robiłem w zeszłym tygodniu tło z łupka filitowego i w sumie koszt czegoś takiego wyniósł około 70zł + 2 dni na zrobienie tła.



Worek 20kg chodzi po 50-60 zł więc trochę się przepłaca, no ale nie każdy potrzebuje 20kg, druga sprawa oferowane opakowanie 1.8kg może nie starczyć na zrobienie tła.

Swoją drogą ciekawe kto jest sprzedającym i czy ma zgodę na wykorzystanie fotek, bo widzę baniaczki M_sobo i Maaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zdjecie tego tła z łupka i opis jak zrobić? Ile takie tło waży?Czy po przyklejeniu do tylnej szyby nie obciązy jej zbytnio i nie spowoduje niespodzianki np w postaci rozszczelnienia?


da8486a2bd0fa42bm.jpg tutaj tło po pierwszym zalaniu :)


http://www.mojeakwarium.pl/Asp/Opt/tlo_lupek.asp <-- to jest opis z którego ja korzystałem, chociaż jest ich naprawde sporo ale większość i tak sprowadza się do jednego.


Moje tło wykonałem z jednego wielkiego łupka ważącego trochę ponad 15kg, potem młotek i dłuto i hałasowanie na balkonie przez pól dnia, a i tak 1/3 została bo nie dało się już jej rozbić na odpowiednie kawałeczki. Za łupka płaciłem po 55 gr. za kilogram, w sumie ok 45kg łupków i innych kamyczków kosztowało 24zł 32 gr. A kamyczki nabyłem w centrum ogrodniczym, wybór spory więc naprzerzucałem się kamorków.


Tła nie przyklejasz do szyby lecz do kawałka pcv, pleksy, lub czegoś innego plastikowego(w moim przypadku spienione pcv 5mm w cenie 44zł m2), w razie w tło można wyjąć i zmienić wystrój.


Co do wagi tła myślę ze waży ono trochę ponad 10kg razem z płytą, nie jest jakoś bardzo ciężkie w każdym razie tak jakby mogło się to wydawać, swoją drogą starałem się je zrobić z jak najcieńszych łupków więc jego grubość nie przekracza chyba 3cm.


Z moich wskazówek co do tła to warto kupić czarna płytę na której będziemy naklejać kamyki (na białej widać każda szczelinę i potem masa łatania), warto przyłożyć się do wstępnego ułożenia kamyków. Pamiętajo dobrym zmierzeniu boków wnętrza akwarium tak żeby potem nie było, że za dużo. No i sporo cierpliwości :)


Teraz koszty:

Płyta spienionego pcv - 32zł (musiałem wziąć więcej bo akurat taki kawałek był :/)

Kamorki - 24zł (wziąłem 45kg ale spokojnie 30kg odpowiednich by starczyło)

Silikon - 19zł ( 310ml spokojnie starczy na tło 80x40 + boki)

przecinak do kamienia akurat miałem ale można posłużyć się też takim specjalnym śrubokrętem w który można walić młotkiem

Razem: około 75zł


pozdr.

pysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sprawie śmierdzenia tła Wromak Malawi. Kupiłem niedawno tło tej firmy i faktycznie śmierdzi niemiłosiernie. Przepłukałem je pod bierzącą wodą, trzymałem 48 godzin zanurzone ale nic nie dało.

Wygląda super, znajomi się pytają czy to prawdziwe skały więc efekt jest odpowiedni. Koszt 190 zł, jeśli komuś nie chce się pracować z dłutem na balkonie to polecam takie rozwiązanie.

Zmieściło się pod belke wzmacniająca bez problemu. Trzeba było podłożyc 2 cm styropianu.

Jeśli nie wpływa na jakość wody to dobrze ale i tak wrzuce na początek węgiel do filtra tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
    • Witam, zdecydowanie lepiej pójść w jeden mocniejszy filtr. A jak się nie da jeden to dwa. Ale nie żałuj mocy.  Tak na oko wersja 1000 jest do akwarium 100-300l. Realnie bliżej mu do akwarium 100-150l.  Wersja 2000 od 400l akwaria obsłuży i tak bym traktował, że da radę w 400l.  Lepiej zakładać dużo bardziej pesymistyczną wersję niż później żałować i narzekać na filtrację. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.