Skocz do zawartości

Budowa 3m akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

łatwiej w zimie o wysokie temp w domu niż latem...

zimą działa ogrzewanie w mieszkaniu i masz w miarę stałą temp...

natomiast latem nonstop otwarte okno i wahania noc dzień są znacznie większe


moim zdaniem akwarium o wiele trudniej schłodzić niż zagrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wygadać go wkurzyłem się wprost nieziemsko. Od godziny chodzę i rzucam mięsem, że aż farba na ścianach się łuszczy.... :/


Do ww baniaka mam zaplanowaną filtrację, policzone przepływy, ceny, rury, wszystko. Jako przeloty kupiłem te polecane przez makoka przeloty przez szkło aqua medica. O rozmiarze 25mm... Potem przechodzi wszystko w 2 rzedy na instalacji opisanej jako 20mm... Całość na tej czarnej, "akwarystycznej" instalacji PCV.

Tak i tu zaczyna sie robić ciekawie.


Dla mnie 25mm to 1", a 20mm to jakieś dziwne zawyżone ¾". Dzwonie wiec aby sie upewnić czy te rury są zgodne z systemem calowym. Np z takim Nibco czy dowolnymi innymi klejonymi rurami. "Oczywiście proszę pana. Wymiary w calach nawet są na nich napisane". Super. Zamawiam. Wieczorem rozpakowuje. Cieszę się ale coś mi nie pasuję. Miarka w oku mi podpowiada, że coś jest sfakane. Patrze na opisy na kurkach i kształtkach... Co ku*wa... :confused: :confused:

Elementy 25mm... Czemu kurna na nich jest napisane ¾" ??? 20mm to ½ cala? Od kiedy kurna cal ma 4cm??? Przynoszę normalna rurę PCV 3/4 cala przykładam do tych kupionych i czuję jak zaczyna mnie trafiać szlag.

W jednej rece trzymam rurę która ma być 1 calową, w drugiej rurę ¾ cala, patrze na nie... i rura "calowa" jest ku*wa mniejsza niż rura ¾" !!!!


Nie dość, że grubości tych rur i kształtek są jakieś z dupy, a nie z jakichkolwiek norm, to jeszcze są opisane wartościami calowymi których w ogole nie trzymaja. A żeby mnie dobic ostatecznie to połączenie normalnej instalacji PCV z tą czarną jest zupełnie nie możliwe. Przynajmniej nie bez jakiś ostrych kombinacji.


Moze to była tylko moja głupota oczekiwać te elementy beda do siebie pasować. Może to moje zboczenie sądzić, że ½" to połowa z 25mm, a nie z 40mm ale jakoś po prostu nie mogę tego przetrawić. Wydałem w cholerę kasy, zostało mi dosłownie na 4 piwa i w efekcie mam stertę plastiku z którą nie mogę nic zrobić po za odesłaniem z powrotem...



No i na koniec aby nie było, że tylko się żalę.

Informacja dla wszystkich: normalne calowe rury PCV są TOTALNIE nie kompatybilne z akwarystycznymi rurami PCV. Kolejny kurde sposób aby wyłudzić kasę....



Ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić po za odesłaniem w poniedziałek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.