Skocz do zawartości

Proces nitryfikacyjny


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem i ja. Przedewszystkim baaardzo długi. To co mnie zaciekawiło to:

teoria iż karmienie pokarmem ze składem wyższym niż 12-to% udział spiruliny, może powodować zgony ryb i nie może być pokarmem podstawowym.

Co o tym sądzicie? Co z pokarmami z 40-to% udziałem w składzie jak np JBL? Brednie? Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku. Chwyt marketingowy dla pokarmów Tetry? Generalnie cały ten wykład to jedna wielka reklama tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama to fakt , ale nie może zaprzeczyć skuteczności środka startowego , sąd to rozstrzygał.

Jeżeli chodzi o spiruline to ja już gdzie to słyszałem o tym żeby nie karmić wysokoprocentowymi spirulinami. Właśnie , jeżeli to bujda to dlaczego tetra nie zrobi odpowiednika ( technicznie no problemo) no i zauważ, że OSI nie pisze o składzie procentowym spiruliny (czyli ile da się upchać spiruliny w spirulinie) widocznie to nieważne ,a produkt ten jest uważany za pokarm podstawowy. Zresztą w tej spirulinie jest wsio zaczynając od mączki mięsnej kończąc na witaminie C i czosnku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego środka startowego więc pozwól, że się w temacie nie będę wypowiadał. To że Osi nie podaje udziału % spiruliny w pokarmie to w moim mniemaniu katastrofa. Wolę wiedzieć czy jest jej tam 5, 10, 40 czy może 60%. Karmię moje ryby spiruliną właśnie Osi a brak tego parametru nie podbudowywuje mojego zaufania do tego pokarmu.

Widzę że film został wrzucony na YT w 2011r, co może sugerować powielanie teori szkodliwości dużej jej zawartości na podstawie załączonego przez Ciebie Stan filmu. Wiadomo jak w naszym społeczeństwie działa powielanie plotki. Czemu tak uważam? Nie widziałem niezależnych badań w tym zakresie tzn. efektów ubocznych dla ryb. Sam łykam tabletki czystej spiruliny hawajskiej, wiele o niej czytałem i polecam wszystkim zapoznanie się np z tym filmem:

http://www.youtube.com/watch?v=8Ef8Hyjmn60&feature=youtube_gdata_player

Co do braku spiruliny w ofercie Tetry, no cóż, widzę wiele czynników, np. inne firmy mają już wyrobioną pewną renomę tego wypromowanego już pokarmu, więc kolejny pokarm ze spiruliną to ryzyko, podział rynku zmniejsza zyskowność, lepiej promować coś zupełnie innego niż mają inni, zawsze jest się wtedy o jeden dwa kroki przed konkurencją. Prawdę zna jedynie Tetra ;) Daleko mi do spekulacji.

Ja wiem że dla mnie spirulina nie jest groźna :D

A film który załączyłem również jest reklamą ale popartą badaniami i różnymi rodzajami nagród. A tak z innej beczki. Kto z was wiedział o tym że spirulina ma tak dobre działanie na człowieka? Ja rok temu byłem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego środka startowego więc pozwól, że się w temacie nie będę wypowiadał. To że Osi nie podaje udziału % spiruliny w pokarmie to w moim mniemaniu katastrofa. Wolę wiedzieć czy jest jej tam 5, 10, 40 czy może 60%. Karmię moje ryby spiruliną właśnie Osi a brak tego parametru nie podbudowywuje mojego zaufania do tego pokarmu.


pomijając kompletnie wieloletnie pozytywne wyniki chowu pysków, przez wielu akwarystów posiadających przepiękne ryby i 100% przeżywalność, na tym właśnie pokarmie... to rzeczywiście, nie ufać, wierzyć reklamom konkurencji ;):P zachęca się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Makok. Kupując jedzenie czytam skład i wiem co jem. Big Mac też jest pyszny i jadłem go często a od kiedy zostały opisane wszystkie dane na temat tego hamburgera już go nie jem tak często jak kiedyś.

Używam Osi i będę używał ale czuł bym się lepiej znając dokładny skład pokarmu - tylko tyle lub aż tyle. Ponieważ jestem przy końcu puszki nie omieszkam sprawdzić pokarmów konkurencji bo Osi spirulina brudzi mi wodę. Może to tylko mi się tak trafiło ale będę miał okazję to teraz zweryfikować. Zaraz pojawi się ktoś kto powie że nie brudzi, a moja brudzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spiruline OSI to może właśnie skład procentowy jest tym czymś co pozwala utrzymać pyski i tropheusy w bardzo dobrej kondycji i firma nie ma zamiaru podawać składu bo to tajemnica. Bo powtarzam to nie po raz pierwszy to, że pisze spirulina to nie znaczy, że jest tam jej nie wiadomo ile tylko znajduje się w tym pokarmie wiele innych składników między innymi enzymy trawienne dzięki którym pokarm jest o wiele lepiej przyswajalny przez ryby. W ten sposób firma stworzyła pokarm podstawowy na bazie spiruliny ,a sama nazwa pokarmu to już marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.