Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oba filtry są sprawdzone i bezproblemowe. Mam unimaxa już 5 lat, działa bez problemów, filtr ma tą zaletę że można w nim zamocować grzałkę czy też lampę UV. Ja to miejsce wykorzystałem na dodatkową ceramikę.

Opublikowano

Ups faktycznie napisał. Słońce daje pierwsze symptomy otępienia. Oba filtry są bardzo dobre. Jednak patrząc w przeszłość (swoje doświadczenia) sugerował bym większy filtr tzn jbl 1501. Przeszedłem już wszystkie JBLe i dopiero 1501 spełnił moje oczekiwania a mam baniak 240l nie wiele większy niż Twój. Napewno znajdzie się wiele osób które stwierdzą że 901 wystarczy ale dla mnie 1501 to jedyny słuszny wybór. W Malawi nadfiltracja jest mile widziana a jak przejdziesz na większy baniak, a na pewno przejdziesz, będzie jak znalazł. Nawet nie ma co porównywać 1501 do 901 - to zupełnie inna klasa.

Opublikowano

U siebie miałem e901, zmieniłem na e1501. Uznałem, że ten pierwszy był trochę za słaby. Przy czym u mnie z założenia akwarium ma funkcjonować bez dodatkowego typowego filtra wewnętrznego. I na pewno warto odpuścić serie 900 i 1500, ba są bardziej prądożerne niż nowsze wersje, a nieznacznie droższe.

Opublikowano

Ja polecałbym do 200l jbl1501 plus prefiltr z korpusu narurowego ( masz mechanika i biolog). Wkład w biologu daj wkład sznurkowy 100mikronów, odwijasz 1/3 i po tygodniu odwijasz zebrany syf i wkładasz go z powrotem na kolejny tydzień - koszt około 5zł. Kosze w biologu. Dla lepszego przepływu( prefiltr zawsze go lekko zagłuszy) wkładasz 500ml sachem matrixa w dwa kolejne kosze wkładasz jakąkolwiek ceramikę, czwarty dolny zostawiasz pusty( przy matrixie nie trza więcej ceramiki a przepływ Ci się polepszy). Główna zaleta takiego myku to brak prądożernej turbo gąbki i w tak małym akwarium( 200l) , acha jeszcze do tego falowniki jvp100 lub jvp101 dla poprawy cyrkulacji w akwarium. Druga zaleta stosując taki prefiltr na 6-8 miesięcy zapominasz o czyszczeniu i otwieraniu biologa.Czynność tą wykonujesz to tylko dla czyszczenia trzpienia i nasmarowania uszczelki wazeliną lub silikonem.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.