WoojeK Opublikowano 1 Lipca 2013 Autor #21 Opublikowano 1 Lipca 2013 Tak, wiem, absolutnie się zgadza, ale jakoś tak samo się rozwija bo akwa dojrzewa i coraz bardziej cieszy:), człowiek zapomina o całym świecie. Pozwolę sobie jeszcze tylko odpisać koledze lufa555, a jak wpuszczę pysie, to się jeszcze pochwalę i kończę temat. Woda była mierzona testami sera, więc wyniki wydają się dość wiarygodne. Co ciekawe, wyniki testów, które podałem są z piątku. Analogiczne testy wykonałem 2,5 dnia później i widać z nich naprawdę znaczącą poprawę, wnioskuję z tego, że cykl azotowy ruszył pełną parą. Następny test wykonam w najbliższy piątek i liczę na to, że w sobotę będzie można w akwa zadomowić nowych mieszkańców.
WoojeK Opublikowano 28 Grudnia 2016 Autor #22 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Witam po kilku latach:) Wiele się u mnie zmieniło, ale przede wszystkim zmienił się baniak. Nareszcie mam taki jak zawsze chciałem 200x40x50. Załaczam zdjęcie.
egon44 Opublikowano 28 Grudnia 2016 #23 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Witaj Zbiornik ma klimacik,widzę go dzisiaj już po raz drugi(FB) Jaka obsada w nim pływa?
yaro Opublikowano 28 Grudnia 2016 #24 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Dnia 17.06.2013 o 11:23, WoojeK napisał: Obsada: ostatecznie jeszcze nie zdecydowałem, wiem jednak, że chcę mieć 3 gatunki ryb, najprawdopodobniej na start kupię 10 x Pseudotropheus saulosi , 10 x Pseudotropheus alei +10 innych rybek, na które jeszcze nie mam pomysłu. Docelowo w akwa powinno zostać około 20…24 rybki. Z tego co widzę, to z biegiem czasu i obsada się zmieniła i to drastycznie. pomimo że akwarium urosło to z tego co tam widzę co pływa, to niezły misz masz malawijski. Przemyślałeś obsadę, czy po prostu wcisnął Ci ktoś w zoologu?
WoojeK Opublikowano 28 Grudnia 2016 Autor #25 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Tak to czasem bywa, ze trzeba cos zmienic. W szczegolnosci trudno się przeprowadzic z duzym baniakiem:) Obsada jest zbyt duza, z czasem do redukcji, przemyslane.
yaro Opublikowano 28 Grudnia 2016 #26 Opublikowano 28 Grudnia 2016 połączenie w ten sposób mbuny z nonbuną jakoś słabo widzę, ale to IMHO moja opinia, jednak jeżeli się nie mylę, to często będziesz wyciągał trupki z akwarium.
WoojeK Opublikowano 28 Grudnia 2016 Autor #27 Opublikowano 28 Grudnia 2016 Nie czuje się expertem w tym temacie, cos tam wiem, ale nie na tyle by się by się wypowiadac jako znawca. Obsade jednak doradzal mi czlowiek, który zajmuje się hodowla pyszczakow od wielu lat i z sukcesem prowadzi w domu okolo 50 baniakow:) i nie trafilem do tego czlowieka z przypadku, wiec mam podstawy przypuszczac ze cos tam o tym wie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się