hex22 Opublikowano 14 Czerwca 2013 #1 Opublikowano 14 Czerwca 2013 Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem na forum już od dłuższego czasu i już zaliczyłem swój pierwszy raz z Malawi. Pierwszy raz okazał się niestety porażką. Wydaję mi się ze nie dostarczyłem rybkom odpowiedniej liczby kryjówek a co za tym idzie agresja wewnątrz akwarium pozbawia mnie przyjemności oglądania tych pięknych ryb. Nie zraziłem się i podchodzę do tematu jeszcze raz tym razem mam nadzieje ze się uda. A wiec posiadam akwarium 112 l profilowane. Wyposażenie: Filtr wewnętrzny: AQUAEL FUN 2 Filtr zewnętrzny: JBL CristalProfi e901 (GreenLine ) Grzałka z termostatem 150 W Oswietlenie : 2 x 18W standardowe z pokrywy (będzie zmienione nie wiem jeszcze na jakie) Podłoże : grys dolomitowy o granulacji 1-4 mm Ozdoby : wapień filipiński ok. 15 kg W planie także tło czarne (FOLIA) Obsada : 11 x Pseudotropheus Saulosi F1* około 3cm (*-przynajmniej tak twierdzi sprzedawca) Docelowa obsada : 1+4/5 Mam nadzieję że zbyt mocno nie oberwę bo wiem że nie ma zbyt wielu zwolenników Malawi 112l. Bardzo chętnie usłyszę wasze rady i spostrzeżenia. Pozdrawiam wszystkich
krzysiutoja Opublikowano 14 Czerwca 2013 #2 Opublikowano 14 Czerwca 2013 Witaj fajnie że się nie zrażasz Daj czarne tło jeśli Możesz , obsada dobrze dobrana ,musi się udać powodzenia w hodowli 1
hex22 Opublikowano 16 Czerwca 2013 Autor #3 Opublikowano 16 Czerwca 2013 Mała aktualizacja Zgodnie z radą zainstalowałem tło
Slawek-meszek Opublikowano 16 Czerwca 2013 #4 Opublikowano 16 Czerwca 2013 Witaj Ciesze się że jesteś otwarty na sugestie. Ale powiedz mi jedną rzecz czy podobają się Tobie te bąbelki? Masz dobrą filtrację i według mnie to wylot z jbl-a powinien być ustawiony na taflę wody co spowoduje ruch i natlenianie wody.
hex22 Opublikowano 16 Czerwca 2013 Autor #5 Opublikowano 16 Czerwca 2013 Witam na zdjęciach widać ze wylot JBL-a (deszczownia) jest ustawiona pod taflę wody co powoduje jej ruch i natlenianie. Może miałeś na myśli AQUAEL-a i te bąbelki z wewnętrznego filtra to jakoś mi to nie przeszkadza nawet się nad tym nie zastanawiałem, bo filtr wew. nie pracuje przez cały dzień tylko wieczorami po około 3-4 h a używam go głównie jako swoistego cyrkólatora wody bo ma dość spory " wygar " i lepiej znikają zanieczyszczenia z dna akwarium i przy okazji jeszcze lepiej dotleniam wodę.
krzysiek2301 Opublikowano 17 Czerwca 2013 #6 Opublikowano 17 Czerwca 2013 Witam kolegę z sąsiedniego miasta. Tym razem na pewno Ci się uda, zakładając że w akwarium zostanie odpowiednia liczba ryb nie innych niż saulosi. Ja mam też 112l i jest wszystko ok. Właśnie będę redukował obsadę, jak chcesz to mogę Ci odstąpić jednego samczyka lada moment zacznie się wybarwiać Pozdrawiam i życzę powodzenia.
hex22 Opublikowano 17 Czerwca 2013 Autor #7 Opublikowano 17 Czerwca 2013 Witam Kolego. Dzieki za propozycję ale raczej nie skorzystam bo i tak na pewno będzie ich nadmiar z moich 11-stu szt. Zerknąłem na Twój profil i widziałem że masz obsadę 6 szt. a jeśli mogę zapytać jakie proporcje?? Domyślam się ze 1 samczyk. I chciałbym Cię zapytać gdzie zaopatrujesz się w ryby, karmy itd?? Pozdrawiam Łukasz
stan Opublikowano 17 Czerwca 2013 #8 Opublikowano 17 Czerwca 2013 Osobiście polecam sklep akwarystyczny24( nie zawiedziesz się ). Dostaniesz tam wsio czego potrzebujesz, ceny bardzo dobre , wysyłka i kontakt pierwsza klasa. Jeżeli chodzi o pokarmy to dostaniesz tam sam TOP - OSI , nature food i dainichi. Dla pseudotropheus saulosi polecam ; -spirulina OSI (podstawa żywnienia pyszczaków roślinno i wszystkożernych codziennie) -brine shrimp OSI ( idealny pokarm mięsny jak i wybarwiający x 3 w tygodniu) -NFcichlid plant roślinny ( w dni kiedy nie podajesz brine shrimp) Z czasem możesz coś kupić z Dainichi np. veggie FX - pokarm roślinny z dodatkiem Cyclop-eeze - dodatek zwierzęcy wybarwiający zarazem.
Slawek-meszek Opublikowano 17 Czerwca 2013 #9 Opublikowano 17 Czerwca 2013 Witam Kolego. Dzieki za propozycję ale raczej nie skorzystam bo i tak na pewno będzie ich nadmiar z moich 11-stu szt. Zerknąłem na Twój profil i widziałem że masz obsadę 6 szt. a jeśli mogę zapytać jakie proporcje?? Domyślam się ze 1 samczyk. I chciałbym Cię zapytać gdzie zaopatrujesz się w ryby, karmy itd?? Pozdrawiam Łukasz Osobiście polecam sklep akwarystyczny24( nie zawiedziesz się ). Dostaniesz tam wsio czego potrzebujesz, ceny bardzo dobre , wysyłka i kontakt pierwsza klasa. Jeżeli chodzi o pokarmy to dostaniesz tam sam TOP - OSI , nature food i dainichi. Dla pseudotropheus saulosi polecam ; -spirulina OSI (podstawa żywnienia pyszczaków roślinno i wszystkożernych codziennie) -brine shrimp OSI ( idealny pokarm mięsny jak i wybarwiający x 3 w tygodniu) -NFcichlid plant roślinny ( w dni kiedy nie podajesz brine shrimp) Z czasem możesz coś kupić z Dainichi np. veggie FX - pokarm roślinny z dodatkiem Cyclop-eeze - dodatek zwierzęcy wybarwiający zarazem. Panowie robicie OT. Zapraszam do innych działów
hex22 Opublikowano 14 Lipca 2013 Autor #10 Opublikowano 14 Lipca 2013 Witam Po prawie miesięcznej przerwie postanowiłem pokazać jak dziś wygląda moje malawi i jego mieszkańcy
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się