Skocz do zawartości

Szafka pod 280l


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ja bym nie ryzykował i na twoim miejscu dał całościowe plecy z płyty meblowej, to zasadniczo wzmacnia nośność. Rozumiem że szafka ma zaokrąglone kanty ale to nie problem, rozwiązanie jest totalnie proste. W miejscach zaokrągleń ścinasz kanty z płyty w sposób widoczny na fotce. Plecy proponuję przykręcić na konfirmaty. Wkręty mogą nie zdać egzaminu, a poza tym jak widać na fotce od wkrętów pojawiają się pęknięcia. Pozdrawiam;)

djhx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbliżeniu twojego zdjęcia:

djhb.jpg

Widać że ktoś tu może mijać się z prawdą, a dlaczego ?. A dlatego, że ewidentnie widać że blat nie jest zrobione w całości z płyty meblowej, jest łączony z litym drewnem albo z innym materiałem drewnopodobnym z którego zrobione masz zaokrąglenia szafki.


djhs.jpg


Ponad to mam wrażenie że to jednak jest plaster, bo na blat jest naklejona jeszcze dodatkowa cienka płyta, nie wiem jak to się nazywa "pilśniowa" czy jakoś tak, wiem tylko że z tego mam zrobione pułki w szafce :)

20130507175805.jpg

Popukaj palcem w blat jak w drzwi i zobacz czy echo dźwięku jest nie zmienne na całym blacie. Tak sprawdzisz czy blat jest z płyty wiórowej czy z plastra. Moim zdaniem powinieneś mimo wszystko wymienić blat!!!. Nowy możesz okleić na taki kolor jak cała szafka więc z tym nie ma kłopotu jedynie zaokrąglenia znikną ale one nikomu nie są potrzebne. Bez nich możesz postawić akwa na samym końcu szafki. Plecy bezwarunkowo zrób z płyty 18mm na całej szafce i nie marudź bo chodzi i bezpieczeństwo, jak ci szafka sie zwali to wtedy zona zacznie gadać albo wyprowadzi sie do mamusi:D (sam wybierz co bardziej ci odpowiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymianę blatu niestety nie ma opcji... szafka straciłaby to co najważniejsze czyli zaokrąglenia. Fronty też są w tym samym kształcie :


RgJ.jpg



Na chwilę obecną zamówiłem plecy z pełnej płyty 10mm. Jeszcze raz zadzwonię do producenta w sprawie blatu (czy to płyta czy plaster). To jest jedyna rzecz, która nie daje mi spokoju. Jakoś nie boję się o masywność konstrukcji bo naprawdę jest ona mocna a jak jeszcze dodam plecy to powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem płytę na plecy. Jutro ją przykręcę. W sklepie gdzie zamawiałem płyty (goście niby się znają w tej branży) pokazałem im zdjęcia szafki i zapewniali mnie, że nie ma żadnych obaw. Sami robią szafki pod akwaria i twierdzą, że często montują płytę komórkową bo jest ona niezwykle wytrzymała. Łatwo ją przebić np. młotkiem ale na większej powierzchni spisuje się znakomicie. Prawdopodobnie coś takiego jest w mojej szafce:


http://www.bestmeble.com.pl/images/hurtownia/plyta_komorkowa/foto1.jpg

http://www.system-sosnowiec.pl/upload/P%C5%81K01.JPG


Jutro odbieram akwarium i zobaczymy co będzie :)

Dzięki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.