Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy opisuje owe obsady ludzie rzetelni? Ja w 120x50 z magunga mialem zawsze spore problemy i sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu .

Opublikowano
sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

Ja też tego nie wiem

Msobo magunga w akwa 120x50 to minimum i jest generalnie polecane przez większość.

A polecanie obsad o skrajnym żywieniu już raczej nie.

Opublikowano
Podobnie ma się sprawa z trzymaniem ryb o różnych upodobaniach kulinarnych, nie wątpię że można to jakoś pogodzić ale trzeba już coś w tej dziedzinie wiedzieć...

Maćku powiedz mi proszę jaką trzeba mieć wiedzę żeby pogodzić żywienie ryby mięsożernych z rybami roślinożernymi. Jak wpłynąć na ryby aby roślinożerca nie jadł mięska. Pewnie wszystko można trzymać ze wszystkim ale jak długo i jaki będzie efekt końcowy dla ryb. Bloat czy może coś gorszego.

Opublikowano

Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy

Opublikowano
Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy


Jako, że zostałem wywołany do tablicy to doprecyzuj bo się gubię ... ja gdzieś łączyłem rybę mięsożerną z roślinożerną ... na pewno nie ... ja po prostu uważam, że peryfitonożerca nie jest rybą roślinożerną tylko peryfitonożerną a to duża różnica skład peryfitonu jest roślinno- zwierzęcy z prze agą tego pierwszego ...

Opublikowano

Maciek sam zauważyłeś że jako dodatek cokolwiek to znaczy. Ale czy zauważyłeś że ktoś polecał demasonom pokarm mięsny lub innym czystym roślinożercą. Nie jedna osoba już się przekonała karmiąc w ten sposób. Tu tak naprawdę chodzi o coś innego np FF jest mięsożerca i potrzebuje diety mięsnej codziennie. A co będzie robił w tym czasie roślinożerca. Jeżeli będzie na odwrót FF dostając pokarm roślinny jakoś przeżyje ale jak go dostanie codziennie, co będzie na dłuższą metę. Ryby w/w mają inne układy pokarmowe i nie powinniśmy ich uszczęśliwiać na siłę.

Opublikowano

mnie generalnie chodziło o to że jeśli ktoś tak trzyma ryby to niech trzyma jego sprawa i koniec, ja nie będę tak trzymał ryb bo zwyczajnie je zabiję, tyczy sie kulinariów. Co do zbiorników 112L nadal będę uważał że to jest wykonalne ale jak młody to zobaczy to wsadzi 6 małych łagodnych pyśków i będzie ok ale dam se łape uciąć że za jakiś czas jak nie kupi większego baniaka to do tych 6 wybrańców dorzuci kolejne 6 bo mu za mało kolorów będzie i tyle

Opublikowano
P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu

Sam wiesz jaką posiadasz wiedze, z którą niekoniecznie muszę się zgodzić. Nie nie hodowałem hongi ale wiem z różnych źródeł pisanych a jest tego dużo że jest to ryba roślinożerna i nie ma podziału na odmiane. A dla Ciebie może i być nawet mięsożerna nie tylko wszystkożerna. Jestem ciekaw jakie masz doświadczenie z FF bo ja mam jakieś. Także proszę zanim będziesz wszystkich uświadamiał aby hodować mięsożerce z roślinożercą miej doświadczenie z każdą rybą jaką polecasz.

Opublikowano

Łączenie mięsożerców z roślinożercami to zły pomysł. Naukowcy u roślinożerców w żołądkach stwierdzili zaledwie 5%pokarmu zwierzęcego. Tubylcy nazywają te ryby ,Mbuna kunta" co oznacza gryzący kamienie, sama nazwa wskazuje na roślinożerność tych ryb.

pozdrawiam

harisimi napisał: pokarm roślinno-zwierzęcy z przewagą tego pierwszego

Wszystko jest ok ,tylko ta przewaga to 95% pokarmu roślinnego a nie 51%

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.