Skocz do zawartości

600l na dzień dobry cd...filtracja narurowa początki


spite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Przeprowadziłem się na swoje i niestety nie mam tam na razie dostępu do neta. Poszedłem za waszą radą i przerobiłem układ.

https://picasaweb.google.com/115749644037091489960/PoprawionaFiltracja

Założyłem zawory przed i po sznurkach. Fakt plus jest taki że można wymienić wkład bez wyłączania pompy. Zrobiłem obejście 3 wkładów na dole i założyłem zwory przed i po. Co do tego obejścia, gdybym nie robił FBF-a według mnie tego obejścia nie musiało by być.

Jednak zrobiłem je za waszymi radami i fakt... jestem zadowolony. Układ w pełni funkcjonalny.

Bardzo więc wam dziękuję za porady.

Przy uruchomieniu miałem tylko mały problem z zapowietrzoną pompą ale udało się w miarę szybko i wszystko zaczęło śmigać.

Pompa teraz chodzi na 2 biegu i zastanawiam się czy to nie za mocny strumień. Po kilku dniach mam wyżłobienie w piasku i to dosyć spore. To moje pierwsze akwarium i nie wiem czy ruchy wody są wystarczające. Jak to sprawdzić czy trzeba jeszcze dołożyć jakiś cyrkulator? W kubeł włożyłem FBF-a i dodatkowo matrix. Czy może tak zostać czy kamyczki zbędne? Po włączeniu za 2 dni wlałem bakterie z sery nitrivec a po tygodniu poszły ryby startowe w ilości 6 szt. za miesiąc będę zarybiał i myślę od razu wrzucić ze 25-30 ryb. Czy to dobry pomysł? Mieszkam na Pd i zerkając na mapę na waszej stronie zastanawiam się nad podjechaniem do Trzebini do Malawiana (choć opinii nie ma za dobrych) Czy jest jeszcze na Pd jakaś hodowla warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz narurowiec nie powinien Ci sprawiać kłopotów. Mam tak samo wykonaną instalację z tym, że jednak ona jest zamontowana poniżej akwarium co wspomaga zasys( zasada naczyń połączonych).


Moja pompa w 500l akwarium chodzi na 2 biegu przez kilka dni potem w raz z zapychaniem się wkładów sznurkowych przechodzę na bieg 3. U mnie wylot z narurowca jest ustawiony tuz pod powierzchnią wody więc nic mi w piasku nie żłobi, myślę że w podobny sposób powinieneś zrobić bo na drugim biegu może być za słabo w raz z zapychaniem się wkładów sznurkowych będziesz musiał przechodzić na 3 bieg. Jeżeli chodzi o matrixa to jak najbardziej niech zostanie w korpusie. Zanim fbf wystartuje na dobre trochę czasu minie. Ryby wrzucaj w tedy kiedy zamknie się cykl azotowy czyli NO2=0 , a zacznie rosnąc NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.