Jump to content

Cyrtokaramori-czy ktoś zna to stworzenie?


Wentyl
 Share

Recommended Posts

Cyrtokaramori tak nazwał pyszczaki które otrzymałem od kumpla (on nie wie jak się nazywaja jego podopieczni)hodowca i handlarz przeróżnych pyszczaków. Tyle. że nic więcej o nich mi nie powiedział jedynie, że potocznie nazywa się tego pyszczaka "delfinim".Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tego pysia. Pomóżcie Trzymam je razem z Demasoni, Yelowami oraz z Pseudotropheus tropheops. Wiem ,ze jak podrosną to bedzie ich stanowczo za dużo i planuje selekcję. Co z tymi delfinami?

Link to comment
Share on other sites

:( Jak wywnioskowałem z innych Twoich postów to masz akwa 240 l i to akwa jest na 100% nieodpowiednie dla tej ryby jak również bardzo nieodpowiednie jest trzymanie jej z mbuną

Naprawę branie i wpuszczanie do akwa ryb o których nie wie sie kompletnie nic jest imho lekkomyślnością która może wyrządzic wiele szkód.

Prawidłowa nazwa brzmi Cyrtocara moorii

Ryba ta dorasta do naprawdę sporych rozmiarów i spokojnie przekracza 20 cm dobijająć nawet do 25 cm długości więc akwa o długości 150 cm i pojemności 375 l jest czyms minimalnym.

Wystruj baniaka dla moorii tez musi być kompletnie inny niż dla mbuny - dla mbuny robisz wystruj skalisty a dla moorii skały ograniczasz do minimum i trzeba zostawić dużo wolnej , koniecznie piaszczystej powieżchni.

Kwestja diety też jest zupełnie inna niż u większości mbuny choć dietetycznie to już trzymanie demasonków z yellowkami jest błędem.

Jak dla mnie ta obsada którą masz obecnie jest bardzo niewłaściwie dobrana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • novi
   To proszę czytaj co piszemy. Wg mnie to pierścienice, wazonkowce ale z tych nie jadalnych przez rybcie. Wg mnie nieszkodliwe ale nichciane. Po czasie winny same zniknąć jak pokarm nie zalega na dnie.
  • Fal11
   Dzięki za odpowiedź, bardzo rzeczowa i pomocna.  Widzisz, dawałem rybom wszystko, jedyne czego nie dałem to właśnie ten MLP. A myślałem o nim, tylko już za późno było po tym wszytskim. Na allegro sprzedają w maniejszych poracjach, rozumiem że to jet to? https://allegro.pl/oferta/mlp-morenicol-lernex-pro-100ml-12129469617   Tylko teraz ryb już nie ma i lek na razie niepotrzebny.  Problem i pytanie jest takie czy te pasożyty mogą przetwać gdzieś w filtrze, piasku, roślinach i  czy nie wybiją mi kolejnej obsady? Chyba już pisałem wcześniej że tą sytuację dwa razy przechodziłemm, akwarium miałem od wiosny, we wrześniu pojawiły się te odchody długie (mam wrażenie że po włożeniu do akwarium kulek z mchem tak eksperymentalnie, ale to może zbieg okoliczności)   Ryby wszytskie padły w pażdzierniku. Zbiornik wyczyściłem, i wystartowałem stał miesiąc bez ryb, dałem nową obasdę i po kilku tygodniech znów to samo z tymi odchodami i historia się powtórzyła. Gdzieś  musiały przetwać te pasożyty albo formy przetrwalinikowe, nie wiem co mam teraz zrobić zeby się pozbyć raz na zawsze? Wygotować piach wymroźić? A rosliny, filtry?  Może ten MLP mi to wszystko wystarczająco odkazi?  
  • Fal11
   Wracając do tematu, czy ktoś widział czy miał w akwarium takie robaczki z filmu? Czy to mogą być pasożyty które wybiły ryby czy to zwykłe nieszkodliwe nicienie a ryby wybiło mi coś innego. TYLKO PROSZĘ JUŻ WIĘCEJ NIE PISAĆ O WODZIE:)
  • Bartek_De
   @Fal11 staraj się nie pisać postów jednego pod drugim.
  • Fal11
   Dzięki za info. Stosowałem też ten preparat, nic nie pomógł.   Parametry kranówki w na stronie wodociągów można sprawdzić. Nie wiem tylko dlaczego cały czas musimy o wodzie dyskutwoać a nie o paożytach które mam w akwarium.   Błagam, skończmy już ten temat wody z kranu.  esha2000 stosowałem zgodnie z instrukcją, u mnie nic nie pomógł, ten preparat polecał mi chodowaca u którego kupowałem ryby.
  • triamond
   Otwórz .xls Excelem albo pobierz LibreOffice i otwórz .ods. 20 ryb 10 cm to ok. 2-4 g karmy dziennie. Dla 2g karmy potrzeba ok. 5 l K1 (statycznego) lub 5 l gąbki 20 ppi dla uzyskania krystalicznej wody. Aby filtr nie wymagał czyszczenia - ok. 5 razy więcej czyli 22 l K1 lub 26l gąbki 20 ppi. Dla karmy wysokobiałkowej, trochę mniej powinno wystarczyć.
  • lukasz.host
   @triamond możesz mi pomóc w wyliczaniu powierzchni? W/g tego, co czytałem  jest tam dużo niewiadomych jak dla mnie, ponieważ nie wiem jeszcze jaką ilością będę karmił obsadę (docelowo chcę wpuścić ok 20 sztuk), nie znam jeszcze sposobu ich żywienia, bo ich nie mam. W dodatku nie mogę otworzyć pliku z rozszerzeniem *.ods.  Jest jakiś złoty środek wyliczenia powierzchni filtracyjnej, nie wiem..... np. od sztuki rybki? Rozumiem, że jest tam dużo zmiennych, ale chodzi mi o orientacyjne wyliczenia.    
  • Bezprym
   Skimmer w komorze śmieciowej raczej nie działa za dobrze, lepszym rozwiązaniem jest zrobić go w komorze pompy. 
  • piotriola
   Woda zawsze płynie po najmniejszej linii oporu, to co wstawiłeś będzie działać. Gdybym robił taką kasetę wstawił bym gąbkę z otworem po środku. Pomyślał bym o tym, co stanie się gdy zapcha się gąbka. Wsad ten powinien mieć luz 9,5x10x40.
  • triamond
   Litr to 1 dm3. K1 kupujesz w litrach. Przy typowych zbiornikach będzie kilka - kilkadziesiąt litrów mediów. m3 - niewygodne. Jak oszacujesz ile mediów potrzeba, wtedy zastanawiaj się nad wyborem miejsca, gdzie to zmieścić. Narożne za łupkami pewnie dadzą radę.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.