Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No patrząc na to "busz-malawi" ;) nie dziwię się że masz młodych bez liku. Zmiana wystroju, porządki w obsadzie to i młodych mniej, i problem z NO3 będzie łatwiejszy do opanowania.

-------------

Ciekawi mnie jakie masz ph?

Opublikowano

hi hi oj teraz z buszu niewiele zostało :) pysie się nim zajęły- z resztą jak wrzucę aktualne fotki to będzie widać ile zeżarły :) ph jakieś 7,5 +

Opublikowano

A brzanki w ramach zmian w obsadzie masz zamiar wyeliminować ;). Na prawdę masz baniak na Malawi a i z młodymi nie musisz mieć problemu. Wszystko zależy od obsady i wystroju. Na razie jednak nie wiem co ci doradzić poza eliminacją ryb z innych biotopów. Saulosi masz, socolofi masz, maingano masz ale co jeszcze i po ile sztuk to nie będę wiedział póki Mi nie powiesz ;)

Opublikowano

Powiem tyle ile wiem sama :P


Brzanek Sumatrzanskich juz nie ma w ogóle. Z poprzedniej obsady zostaly staruchy same: (tylko nie krzyczeć proszę, a jeśli już to pojedynczo :P)


2 x Pielęgnica Mekka

6 x Brzanka rekinia

2 x gurami mozaikowe

1 x zbrojnik niebieski "Włodek"

1 x bocja siatkowana pseudonim "Chester" i 3 bocje wspaniałe


Z pyszczaków:


1 dorosły red red

1 dorosły rdzawy

1 dorosła samica yellow

moje maingano 3 dorosłe, kilka młodych podrostków

no i te bliżej niezidentyfikowane w sporej ilości- albo Saulosi albo Elongatus (musze fotki zrobić)


Uddało mi się oddać Socolofi bo też miałam pojedyncze no ale czekam na wykruszenie tej obsady poprzedniej... :(


W ogóle źle zrobiłam na samym początku- kupiłam od "super hodowcy" "super mix" czyli pojedyncze sztuczki po trochu każdego... i sama nie wiem co mam i co miałam...

Opublikowano

Jedyne co mógłbym ci doradzić to oddać wszelkie ryby z innych biotopów i zawęzić obsadę do 4, góra 5 gatunków. Gatunki te uzupełnić rybami młodymi. Wtedy dopiero bedziesz mieć Malawkę. Na ta chwile to taki nawet nie dworzec kolejowy tylko międzygalaktyczny port kosmiczny ;).


Sprengerae, Saulosi/elongatus, Yellow i maingano w zupełności by ci wystarczyły.

Opublikowano

Eh... próbuje od pół roku :/ u mnie generalnie mało osób ma baniaki, a takich zapaleńców jak ja to już w ogóle :/ gdyby to jeszcze były młode ryby to pewnie by ktoś wziął a tak to nikt nie chce przygarnąć bo kto wie "ile jeszcze pożyją".


Na dodatek właśnie termostat w grzałce padł i filr wewnętrzny. A co tam, niech się dzieje ! :D



Pyszczaki poszły out. .. (czyt. mieszańce...)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.