michdom74 Opublikowano 24 Marca 2013 #1 Opublikowano 24 Marca 2013 Witam Mam zbiornik 150 ltr. malawi jak to malawi, kamienie i piasek jak to sobie leży to kwestia gustu, pewnie mogło by leżeć lepiej :-). Obsada to yellowki i m.e. red red. Przedstawiam bardziej rybki: Na początku rybki były małe: Teraz są większe i ładnie się wybarwiły: To moje pierwsze malawi, mam nadzieję na większy zbiorniczek i jeszcze ciekawsze rybki. Pozdrawiam.
Guban88 Opublikowano 24 Marca 2013 #2 Opublikowano 24 Marca 2013 Fajne są Też zaczynam przygodę ale mam akwa mniejsze i obsada zakończy się na 1+3 saulosi. I wydaje mi się że twój ltraż też jest pod jeden gatunek. [102] Malawi Krabarium - 74 l - 13.05.2012 - pierwsza wylinka - 05.11.2012 - druga wylinka - 19.01.2013 – trzecia wylinka
yaro Opublikowano 24 Marca 2013 #3 Opublikowano 24 Marca 2013 raczej tak - a redzik niestety będzie się tam trochę kisił.
michdom74 Opublikowano 24 Marca 2013 Autor #5 Opublikowano 24 Marca 2013 No trochę mały jest, za to dłuższy - 100 cm, rybek razem do kupy 6 szt. No i rozwiązanie tymczasowe. Nie bijcie :shock:
yaro Opublikowano 24 Marca 2013 #6 Opublikowano 24 Marca 2013 No trochę mały jest, za to dłuższy - 100 cm, rybek razem do kupy 6 szt. to w takim razie kolejny błąd 6 szt ryb z dwóch gatunków, to raczej nie masz haremów. No ale jeśli to tymczasowo to może będzie lepiej
harisimi Opublikowano 24 Marca 2013 #7 Opublikowano 24 Marca 2013 Jak tymczasowo to ok ale ryb stanowczo za mało ... po 8 szt to absolutne minimum.
Guban88 Opublikowano 24 Marca 2013 #8 Opublikowano 24 Marca 2013 Może lepiej by było jakbyś zmienił obsadę na saulosi. [102] Malawi Krabarium - 74 l - 13.05.2012 - pierwsza wylinka - 05.11.2012 - druga wylinka - 19.01.2013 – trzecia wylinka
michdom74 Opublikowano 24 Marca 2013 Autor #9 Opublikowano 24 Marca 2013 No raczej bigamia niż harem. To jest trochę skomplikowane, więc nie będę się wdawał w szczegóły, ale akurat teraz sytuacja jest taka, że albo mam to co mam, albo nie mam nic. Od czerwca planuje zbiornik 240 i wszystko będzie wyglądało poprawnie - mam nadzieję. Dzięki za uwagi, zastosuję się jak tylko będę miał możliwość.
harisimi Opublikowano 25 Marca 2013 #10 Opublikowano 25 Marca 2013 Postaraj się o większa ilość ryb już teraz bo później uzupełnianie jest bardziej problematyczne. Ryby muszą mieć jednak z czego potworzyć haremy czy grupy. O ile oczywiscie 240ka jest bliżej niż dalej. Jeśli jednak to takie 50 na 50 to ryb nie dokupuj. Bo na pewno ten baniak który masz im nie wystarczy, nawet czasowo. Red redy to spore ryby i mimo ich relatywnej łagodności nie są to gupiki tylko pyszczaki nie dość ze może ci się zdarzyć wariat, to jeszcze mniejszy baniak pobudza agresje. Gdyby z większym baniakiem się nie udało to pozostań przy yellow.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się