Januu Opublikowano 23 Marca 2013 #1 Opublikowano 23 Marca 2013 Witam wszystkich serdecznie To mój pierwszy post, chociaż forum przeglądam już od jakiegoś czasu. W mojej głowie zrodził się pomysł likwidacji zbiornika 126l i postawienia czegoś dużego. Malawi od zawsze było w planach. Przedstawiam projekt mojego akwarium, wszelkie uwagi mile widziane, będziemy korygować jeżeli coś dobrałem źle. Za krytykę z góry dziękuję i proszę o modyfikacje, jeżeli coś tu nie pasuje. Moje 600L Zbiornik: 160X60X60 przednia szyba opti white - Wykonany na zamówienie (jeszcze nie wiem gdzie i przez kogo w okolicach Kraków - Katowice). Pokrywa: Aluminiowa 2X80W T5 http://allegro.pl/pokrywa-aluminiowa-160x60-t5-4x80w-prosta-i3088198441.html Szafka: Na zamówienie, wykonana z płyty meblowej, 3 -drzwiowa, kolor Wenge. Zbudowana i obliczona na wytrzymałość 1 tony. Podłoże: biały piasek dolomitowy http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piasek-wapienny-do-akwarium-malawi-i3088153656.html Tło: Łupek naklejony na czarne PCV. Tafla 157X57cm PCV przyklejona do tylnej szyby silikonem http://allegro.pl/czarny-lupek-do-akwarium-kamien-najcienszy-i3062929629.html Skały: Serpentynit (nie wiem ile, 100kg??) ułożony na macie piankowej na dnie, sklejony silikonem akwarystycznym. http://allegro.pl/kamien-serpentynitowy-1kg-0-37-zl-krakow-i3041349712.html Osprzęt: Grzałka: 150W Aquael doraźnie (raczej nie będzie potrzebna, aktualnie w akwarium mam temp od 24 stopni zimą do 28 latem). Filtracja: Wewnętrzna. Aquael Circulator 2000 zabudowana tłem (planuję coś w rodzaju komina z wlotem dolnym i wylotem u góry). http://allegro.pl/aquael-circulator-2000-pompa-i3075683956.html Zewnętzna. HW-303B z UV http://allegro.pl/nowosc-filtr-hw-303b-z-lampa-uv-c-1400l-h-wklady-i3072278767.html Obsada: Propozycja, ma być niebiesko, zółto i czerwono zgodnie z zaleceniem córki i żony Wszystkie korekty mile widzane. Luwino Reef pseudotropheus acei LABIDOCHROMIS CAERULEUS ELECTRIC YELLOW AULONOCARA FIRE FISH RED FLAME
krzysiek2301 Opublikowano 23 Marca 2013 #2 Opublikowano 23 Marca 2013 Witam, Projekt zapowiada się fajnie kolego (na bogato ) Jeżeli chodzi o akwarium to też w następnym zbiorniku dam szybę OW super sprawa. Wymiary akwa też spoko, duża powierzchnia dna czyli to co pysie lubią najbardziej wysokość zbiornika 60 cm do przemyślenia. Filer mechanik myślę, że da radę oczywiście po zastosowaniu odpowiedniego cylkulatora (falownika) filtr biolog ok sprawdzony model tylko wielu forumowiczów nie poleca lamp UV. Pamiętaj też przy doborze grzałki aby ryby miały ok. 26 stopni myślę, że 24 to za mało. Życzę powodzenia w zakładaniu zbiornika i wytrwałości w dobieraniu obsady i pielęgnacji młodych rybek. Pozdrawiam, Krzysiek
lufa555 Opublikowano 23 Marca 2013 #3 Opublikowano 23 Marca 2013 Kolego 576l a nie 600 planuje taki sam zbiornik ale też będę mówił, że 600l po lepiej brzmi A teraz dobra rada: piasek biały to niewypał. Przy 160W będzie tak biło po oczach, że nie będziesz mógł patrzeć na akwarium. Proponuje piasek ciemniejszy wpadający lekko w brąz. Dlaczego? Dlatego, że ryby sfiksują przy białym i tyle ich będziesz widział. To jest naprawdę szczera rada. Oświetlenie: 160W to roślinniak. W zupełności wystarczy Ci 50W lub nawet jak masz smykałkę LED o mocy max 30W. Pobór prądu mały a światło LED fajne refleksy będzie dawało. Możesz też dać 2 naświetlacze LED po 10W. Stworzysz fajny klimat a ryby z pewnością będą zadowolone.
Perez666 Opublikowano 23 Marca 2013 #4 Opublikowano 23 Marca 2013 Zaraz zamknę ten wątek...kwestie techniczne jak i obsady proszę rozpatrywać w działach do tego stworzonych.
gregor Opublikowano 23 Marca 2013 #5 Opublikowano 23 Marca 2013 Ja mam piasek kwarcowy inni też i jakoś ryby nie sfiksowały.Zdaje się Sławku,że masz kwarcowy ale nie biały? kolega wybierze co mu się podoba,lecz biały piasek jest przeważnie odradzany z tego względu,że na białym bardziej widać to czego nie chcemy widzieć,czyli bardziej widać nieczystości.
yaro Opublikowano 23 Marca 2013 #6 Opublikowano 23 Marca 2013 nieczystości - również ale wielu ma biały piasek i nie narzekają, chociaż ja nie jestem zwolennikiem takiego cuda . Jednak mocne światło (a o takim chyba mowa) i do tego jasny piasek może powodować stres u ryb, przy słabszym świetle łatwiej o pozytywna atmosferę w akwarium.
piotriola Opublikowano 25 Marca 2013 #7 Opublikowano 25 Marca 2013 Witaj ,akwarium 60 cm wysokości to sporo. Nie przesadzaj z wysokością szafki, max 70 cm (no chyba że masz bardzo długie ręce) powodzenia
bandzior85 Opublikowano 29 Marca 2013 #8 Opublikowano 29 Marca 2013 miałem ten sam piasek i po miesiącu wymieniłem na kwarcowy, nie żałuje zmiany
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się