Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  michal40 napisał(a):
Dzięki Brazylia, właśnie dostawca (argusakwarystyka.pl) powiedział mi że czeka na moduły do sterowania tymi lampami:

http://www.argusakwarystyka.pl/Produkty/Akwarystyka-morska/Technika/Oswietlenie/LAMPA-LED-144-WAT?node=2077

wschód, zachód, oświetlenie nocne.... Jesli będą podobne mozliowści sterowania tymi lampami, to biore je (3 szt) i mam nadzieję, że będę zadowolony. Jeśli nie będzie sterowania to chyba udam się po poradę tam gdzie mnie skierowałeś..



Jezeli bez sterowania chca 1400 za lampe to ze sterowaniem pewnie z 1900/2000. Popatrz np. na ta lampe. Jest to jakis "chinczyk" tak jak i ta ktora pokazales, ale ma juz przynajmniej wbudowane sterowanie. Jezeli nie zalezy ci na "markowych' ledach to IMO "chinczyk " jest wart rozwazenia.

Opublikowano

Brazylia, lampa led na akwarium 250cm nie będzie kosztować 2000. Nie ma opcji. Koszt samych materiałów to około 1200-1500zł. A wszyscy wykonawcy dodają sobie jeszcze marżę przynajmniej 100-400% wartości produktu.


Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dokładnie Yaro, dużo osób atakuje mnie, że 3-5 tysięcy za oświetlenie do akwa to szaleństwo, ale koledzy, ten zbiornik ma 2,5 metra, więc nie załatwię sprawy byle t5 o mocy 54w, nie ma takiej opcji. Nawet jak próbowałem poskładać coś z t5 (odbłyśniki, swietlówki, kable, stateczniki itp), to i tak sam materiał wyszedł w okolicach 1,5 ryś. Doszedłem więc do wniosku, że jak mam spie...... wszystko źle dobranym oświetleniem, to wolę dołożyć i być zadowolonym z efektu. Patrzę też również na zużycie prądu, a Ledy na pewno mi w tym pomogą. Jeśli chodzi o ceny z argusa (1400 za lampę), to oczywiście ta cena jest na stronce, jak pogadasz z nimi to dają duuuże upusty. Niestety do tych lamp nie ma sterowania, więc odpuszczam, jeśli chodzi o Pacyfic Sun to super lampa ale do mojego akwa to jakieś 10k pln, więc tym bardziej odpuszczam, teraz rozważam zestawy Led Flexi Light.

Jesli macie namiary na jakieś firmy bądź osoby, które mogą sklepcić coś za rozsądną cenę to dajcie znać.. Dzięki z gory...

Opublikowano

Ile to jest rozsadna cena ?

Bo na taki baniak to albo trzeba to zrobic samemu/zlecic komus albo zapłacic wyżej wspomniane 10 koła lub więcej.


Koszt elektryki to jakies 1000-1500zł => 3000-6000lm białego i 10W niebieskiego (w skali jasnosci CREE dla RoyalBlue) - jasnosci podaje z głowy.

(~10 XM-L białe, ~20 XP-E niebieskie).


Reszta to obudowa, chłodzenie i robocizna.

Opublikowano

Ja od 3 dni używam jako główne oświetlenie paski ledowe około 25zl za metr mam trzy paski niebieski ,pomarańczowy i biały są przyklejone pod pokrywa i rybki powoli się przyzwyczajają do nich najlepszy efekt to w nocy:p


Powiem ci u mnie się sprawdzają paski ledowe przyklejane .Jak jest taki pół mrok to tez fajnie wygląda i przynajmniej na prądzie jestem do przodu;-)

Opublikowano

No ładne lampki. Tylko nie ma słowa nt użytych modułów - a to wg mnie kwestia kluczowa przy takich kwotach. Jak na razie, nagminnie spotykam sie ze ślicznymi lampami z ledami no-name które pewnie po roku beda świeciły z 20% słabiej...


No ja tez niby nie mam czasu ale jak usiade i sie zastanowie to sie okazuje, że czasem lepiej wziąść bezpłatny urlop i zrobić samemu niż to kupować. Musiałbyś zarabiać naprawdę dużą kasę aby Ci sie nie opłacało zaoszczedzic przez tydzień 4 tysi... :)


Naszukałem sie jak głupi ale tutaj masz sklep w którym wcześniej wspomniany loccuss sprzedaje lampy led.

http://aqualed.pl/category.php?id_category=8

Ciebie powinna interesować lampa AQL-C192 w ilości 2 sztuk.

Zadzwoń, pogadaj moze zrobia Ci 2x dłuższa i bedziesz mogł powiesic jedną. No i z troche innym układem kolorystycznym ledów.

Co do ilości ja bym chyba wolał mieć dwie sztuki. Bo co jak bedziesz musiał zmiejszyc baniak? cała lampa do niczego. Albo jak zrezygnujesz z akwa to takiego giganta mozesz nie sprzedać przez całe lata :(

--

  bajron1984 napisał(a):
i przynajmniej na prądzie jestem do przodu

W porównaniu do czego? Bo jak do swietlówek to troche chyba jesteś. Jesli w porównaniu do dowolnych power ledów to jestes w plecy i to wyraźnie.

Paski świecą relatywnie słabo i dodatkowo w każdej sekcji (zwykle co 5-10cm) jest rezystor - którym zbija się napięcie. No i takie zbijanie to duża strata energi która jest zamieniana w ciepło, a nie światło...

Opublikowano

Eljot, tak właśnie o tym myślałem, chcę założyć malawi bo zawsze lubiłem pysie, miałem kilka lat temu mały baniaczek 100cm. Teraz idę po bandzie i zakładam 2,5 m. Tak więc chcę malawii ale chodzi mi po glowie morszczak, cały ten zestaw składam przyszłościowo, w sumpie też robię komorę na odpieniacz itp.. przystosowany w przyszłości do solniczki. Tak myślę, ze jesli skonfigurowałbym oświetlenie z możliwością regulacji, to mozna wtedy podregulować ledy pod malawi...

Opublikowano
  Sir_Yaro napisał(a):

W porównaniu do czego? Bo jak do swietlówek to troche chyba jesteś. Jesli w porównaniu do dowolnych power ledów to jestes w plecy i to wyraźnie.

Paski świecą relatywnie słabo i dodatkowo w każdej sekcji (zwykle co 5-10cm) jest rezystor - którym zbija się napięcie. No i takie zbijanie to duża strata energi która jest zamieniana w ciepło, a nie światło...




Ale mi nie zależy na silnym świetle teraz mam według mnie taki mroczny klimat no mam belkę t8 2x40 no nie mów ze aż takie małe oszczędności będą miał w energii.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.