Skocz do zawartości

Pytanie o obsadę


Rekomendowane odpowiedzi

2 warianty


1- zostawiam 112 i wpuszczam Saulosi 2+6 i do tego chciałbym haremik coś błękitnego typu Socolofi, Acei, - jest taka opcja ?


2. Kupuje 180l i robię z Yellow i Socolofi bądź Acei, demasoni


Generalnie chciałbym mieć w akwarium rybki żółte i niebieskie - tego typu kontrast.


Jak to można ułożyć ?


Ps. Wiem że socolofi niby za duże ale chodzi mi o kolorek - coś tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Juwel 180, o którym piszesz na poprzedniej stronie ma 100 cm długości i 40 szerokości więc w takim zbiorniku nie poszalejesz, jeśli chodzi o obsadę.

P. acei na pewno odpada, a i dla L. caeruleus oraz P. socolofi takie szkiełko będzie za małe.

Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował tylko pozostał na razie przy tej 112-tce z układem 1+3 P. saulosi i jeśli zmieniać akwarium to już na coś większego (co najmniej standardową 240-tkę), żeby móc się bawić w dobór obsady pod względem kolorystycznym. Choć paradoksalnie harem P. saulosi i tak będzie wyglądał atrakcyjnie pod względem kolorystycznym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale ja dłużej nie wytrzymam. Ten człowiek jest niereformowalny. Nie słucha co się do niego mówi i na siłę chcę abyśmy my jeszcze zmienili zdanie. Wyłączam się z dyskusji z tym Panem.


Pozdrawiam, tych bardziej cierpliwych.



Ja aktualnie "jadę" na jakiś lekach barbituranopochodnych, słucham Chrisa Normana & Suzi Quatro więc mam jeszcze duży zapas cierpliwości ;-)

również pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lece na trzeźwo ale jak widać daję radę hehe.


Dobra nie męczę więcej - faktycznie narazie wpuszcze saulosi ale raczej więcej niż 1+3.


Później zobaczymy, jak wykroi się miejsce to zrobimy akwarium jak należy.


Dobrej nocki - Papież wybrany :)

--

Biorąc pod uwagę dobro rybek Pyszczki zostały oddane. Nastąpiła pustka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innych wariantow. Mniejsze niż 200 zbiorniki nadają się do najmniejszych pyszczakow z niewielkim apetytem terytorialnym, np saulosi. Jesli chces się bawić w barwne akwarium, musisz miec 2 x większe szkło...


Samce są niebieskie, samice żółte - kolorowo już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję przemyślenei co tak naprawdę chcesz uzyskać. Jeśli zalezy ci na kolorach to uprzejmie donosżę że saulosi to żółłty i niebieskie samce.W innym przypadki a tej samej wielkości szkła, najwyej zbliżone _kolorystycznie_ dwa gatunki, z którymi zwiążesz się na kilka lat na dobre i na złe. Więc sugeruję przemyślany wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.