Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chłopie napisałem Ci że możesz to naprawić! Nie ma co ukrywać zabijasz te ryby i konserwa rybna to najdelikatniejsze określenie jakie znalazłem. Trzeba było zacząć czytać o rybach i obsadzie a nie o filtracji bo to masz wszystko napisane na pudełkach. Domniemam że rozpętasz Swoim wątkiem burzę. Jest to piękny przykład dla potomnych jak baniaka nie należy zakładać. Powodzenia.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
Rybki maja sie dobrze nie atakuja sie itd. Zeby bylo smieszniej to kupilem je w trzech roznych sklepach...

Niestety - a może dobrze? - życie i ryb jest bardziej skomplikowane niż ci się może wydawać. Nie obserwujesz agresywnych zachowań ale nie świadczy to

absolutnie,że takie się nie pojawią a jestem o tym przekonany. Poza tym ryby należy dobierać kierując się rozsądnymi warunkami jakie jesteś im w stanie zapewnić a nie kolorami czy "jakoś to będzie".Zawsze odradzam trzymanie malawijskich ryb w takich małych zbiornikach ale jeśl już ktoś się zdecyduje to powinien to być jeden mały gatunek, co praktycznie ogranicza wybór do kilku najpopularniejszych. Masz jeszcze czas żeby naprawić ten galimatias, warto przemyśleć sprawę już teraz. Ode mnie EOT

Opublikowano

No ja też jestem świeżaczkiem w Malawi ale przynajmniej trochę się wysiliłem i poczytałem.

Napiszę co poprzednicy. Za miesiąc czy dwa zapewne będzie po akwarium jak będzie wyglądało jak teraz.

Może to i prowokacja? Niedawno też zrobiłem prowokację ale na innym forum, tylko że tam można było od razu stwierdzić, że to pic na wodę. Tutaj nic śmiesznego nie widzę.

Opublikowano

Witaj Darek 48 poczytaj o swoich podopiecznych np melanochromis auratus ja widzę w Tobie potencjał sam Dojdziesz do wniosków co Masz robić z tej obsady nie wiele zastanie kwestia paru miesięcy ,Polubisz te rybki a pużniej Będziesz wyławiał martwą jedna po drugiej Nkt tu zle Tobie nie życzy pozdrawiam

Opublikowano

Ok dziękuję za porady. Jednak jest to bardziej skomplikowane. Jestem z mniejszego miasteczka i w sklepie nikt nic takiego nie mówił... Duzo pracy w to włożyłem i mysle ze przynajmniej uklad filtracyjny teraz bedzie ok.


No cóż oddawał ryb nie będę. Zobaczę co to będzie.


Zastanawiam sie nad wywaleniem tła choć wygląda ładnie. Zobaczymy.


Dziękuję raz jeszcze. Aha i czytałem bardzo dużo ale nie o rybkach. Jak pytałem w sklepie to nikt nic nie mowil o odmianach itd więc myślałem że będzie ok.


Nie jest tak że pytam tu bo mi sie czytać nie chciało. Po prostu wynikło to z mojej niewiedzy.

Opublikowano

Cześć, ja też jestem nowy i ciągle poznaję tematykę naszych rybek.

Jak dla mnie ładne masz akwa a co do obsady to wiem, że niektórzy by do takiego zbiornika dali max mały haremik saulosi ale pamiętajmy to nie My jesteśmy dla rybek tylko rybki dla Nas ;) mam znajomych co mają nasze pysie razem z tropheusami i panuje tam porządek i najważniejsze im się to podoba i tyle.. nie dajmy się zwariować.

ps. wiem że zaraz zostanę ostro skrytykowany ale tam...;)

Opublikowano

Też tak myślę :) i mam przeczucie że będzie dobrze. Jak podrosną to może kilka sie odłowi, narazie większość jest mała.

--

Raczej nie zamierzam tez robic testow wody itd... Podmienie raz na tydzień z 15l i bedzie cacy.

--

A co do zbiornika to kazdemu co sie nie zna bardzo sie podoba :) sam moge wpatrywac sie godzinami a moonlight rewelacja - jak w oceanie.


Ps. Czy to ze rybki lubia plywac pod prąd od filtra to normalne? Taka ich zabawa? Widze ze bardzo to lubią.

Opublikowano
Raczej nie zamierzam tez robic testow wody itd

Jeżeli nie chcesz słuchać rad kolegów bardziej doświadczonych i stawiasz takie stwierdzenia jak w cytacie, to nie zadawaj więcej pytań. Masz swoją teorie i jej się trzymaj. I nie proś nigdy o rade jak coś będzie nie tak.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor żywicy. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie... EDIT2: Po kilku godzinach w solance przesypałem połowę do drugiej skarpety (luźniejsze upakowanie żywicy) i po wypłukaniu, obie skarpety do filtra. Już działa. Subtelne żółtawe zabarwienie widoczne po długości zbiornika zniknęło po 12 h. Zakładam, że przepływ przez żywicę był za słaby. Stężona solanka po regeneracji - prawie czysta. Przy wydajnej filtracji (fluidyzator K1 40l z gąbką 30ppi na pompie) - ta różnica w zabarwieniu to jedyny benefit stosowania tej żywicy. Woda nie jest bardziej klarowna niż bez.
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.