Skocz do zawartości

fluval fx5


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko wnerwia mnie mechanik w środku baniaka raz zbiera gówienka dobrze raz źle czy jak kupie taki filtr


http://allegro.pl/fluval-fx5-filtr-kubelkowy-2300l-h-w-24h-i3081946746.html



to da rade on zbierać odchody z mojego baniaka jednocześnie być dobrym biologiem???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim akwarium zrobi to taki wir że pyszczaki będą sie trzymać roślin aby nie dostać zawrotów głowy. To największy kubeł i u mnie w 720ce i w 860tce robił za to i to ... dołożyłem tylko watę. Dopiero znaczne przerybienie ( Astatotilapie i borlejki mnożyły się jak myszy ;) ) przy jednoczesnym zmniejszeniu sprawności kubła spowodowało że woda powoli traciła klarowność. Obecnie ubyło ryb ( awaria własnie filtra ) i dołożyłem cyrkulator. Filtr niestety stracił dawną sprawność. Dlatego też mam dla ciebie inny pomysł tańszy i lepszy ale najpierw opisz mi czym filtrujesz wodę bo wiem z profilu jaki masz baniak i jaki masz zawód ;) ale nie szukałem innych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy sprawdziłby się u Ciebie Unimax 500 lub 700 - cenowo wychodzi to dość korzystnie (oczywiście nie można porównywać tej ceny do cen "chinoli"), a filtry te mają 2 wyloty i 2 rury zasysające więc można by je było poustawiać w różnych częściach akwarium. Minusem jest jednak maksymalny przepływ przy kuble załadowanym wkładami (w przypadku 500-tki - 1200 l/h, a w przypadku 700-tki - 1400 l/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem o nich dość sporo i właśnie ten przepływ...pod szafka mam miejsce na drugi kubełek tylko czy takie rozwiązanie się sprawdzi by zrezygnować z mechanika w baniaku?no mój fluval ma przepływ tylko 1300 jakoś ale nie wiem czy to przy załadowanym czy pustym kuble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby z powodzeniem stosują rozwiązania oparte na wykorzystaniu dwóch kubłów do filtracji (tzn. bez używania "mechanika" w środku) i takie rozwiązanie wcale nie jest skazane na niepowodzenie.

W przypadku Fluvala 405 wartość 1300 l/h to wydajność pompy, czyli rzeczywisty przepływ będzie mniejszy, ale filtrację biologiczną spokojnie "opędzisz" takim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czy takie jego ustawienie dało by dobra cyrkulacje?


http://zapodaj.net/af039a1a7f39f.jpg.html


A-wylot wody z filtra

B-wlot wody do filtra



Na tak zadane pytanie nikt się raczej nie podejmie odpowiedzieć twierdząco, bo cyrkulacja to temat rzeka i tak naprawdę wiele czynników ma wpływ na to jak woda będzie krążyć w akwarium (m.in. sposób ustawienia dekoracji).

Jeśli nie będziesz miał akwarium zamaskowanego po bokach to jak dla mnie mało estetyczne ustawienie węży, które będą "biegnąć" po szybach bocznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.