Skocz do zawartości

aquael circulator 2000


piotrekwro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie dostałem aquaela cyrkulatora 2000 i zastanawiam się :

a) gdzie go najlepiej zamowntować w akwa? na przeciwnej stronie od wlotu kubła?

B) czy wieszaczek jest konieczny, czy mozna instalować na same przyssawki?

c) czy nasadka, rurka, regulator do napowietrzania jest konieczna?

Nic na ten temat nie mogłem znależć na forum więc pisze, z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad a:

Właśnie został napisany świetny post przez kol. meszek:

Ustawienie powyższego sprzętu może być następujące .

Z lewej strony przy tylnej szybie instalujemy filtr wewnętrzny i ustawiamy wylot wzdłuż tylnej ściany. Jeśli filtr ma możliwość ustawienia kierunku strumienia, to najlepiej aby „dmuchał” lekko po skosie w dól, nie podnosząc przy tym piasku. Wylot z filtra biologicznego powinniśmy ustawić po przeciwnej stronie. tak aby woda wypływała po skosie na przednią szybę. Rurkę zasysającą z prefiltrem możemy ustawić z tej samej strony co wylot czyli na dole. Falownik - jeśli będzie potrzebny - umieszczamy zazwyczaj po przeciwnej stronie filtra mechanicznego.

W miarę możliwości powinniśmy schować filtry za jakimś większym kamieniem co poprawi estetykę zbiornika.

Ad b:

Ja mam na samych przyssawkach.

Ad c:

Jest zbędna, jeśli wodę napowietrza poruszająca się tafla.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho w tym zbiorniku jeżeli chcesz mieć czysto musisz kupić jeszcze cyrkulator aby dmuchnąć z tej "bańki". Walnij aquaela żeby dmuchał po całej długości wzdłóż tylnej ściany/ Inaczej ustawić nie możesz. bo wydmucha Ci w przeciwnym wypadku wszystkie dekoracje poza akwa. Wylot z kubła ustawiłbym tak. aby dmuchał w środek "bańki" od prawej strony. dzięki temu może coś podrzuci do środkowej strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami "mechanika" ustawia się metodą prób i błędów przez dłuższy okres czasu - np. u mnie to trwało prawie.... 3 miesiące (jak mi coś nie pasowało w ustawieniu np. stopień "skrętu" dyszy, ułożenie gąbki, moc nadmuchu) to przy cotygodniowej podmiance wody dokonywałem korekty ustawienia i obserwowałem co się będzie działo. Więc musisz się uzbroić w cierpliwość i testować

jakie ustawienie będzie optymalne ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.