Skocz do zawartości

[160] Pierwsze Malawi


Shintar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z wodą jaką posiadam postanowiłem stworzyć biotop Malawi. Dość dużo się oczytałem na temat Malawi.

Akwarium jakie posiadam i sprzęt:

Akwa 100x40x40

Filtr kubełek HW 302

Grzałka aquael 200W

Oświetlenie 2x30W T8


Parametry wody badanie EasyTest JBL:

GH >21°d

KH 15-20°d

pH 7,6-8,0


Obsada:

1 + 4 Pyszczak Saulosa

1+ 4 Pyszczak Yellow


Podłoże: Piach

Kamienie: Piaskowiec


Moje pytania:

1. Czy taka obsada może być czy coś w niej zmienić?

2. Kubełek zamierzam cały wypełnić ceramika i dokupić filtr wewnętrzny aqueal turbo 1000 z samą gąbką czy tak może być?

3. Co do oświetlenie czy nie będzie za duże jak na zbiornik Malawi? Może zostawić tylko jedną świetlówkę?

4. Chciałbym posadzić parę roślinek wiem że Malawi niema roślin tylko sam kamień ale chciałbym mieć kilka sztuk anubias i cryptocoryne. Czy jak posadzę je w sam piach będą dobrze rosły czy coś potrzeba więcej ?(jakiś nawóz w kulkach)

5. Czy filtr wewnętrzny który zamierzam dokupić mogę założyć dopiero przy rybkach? a wcześniej żeby akwarium "dochodziło" na jednym filtrze


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z zasady staram się omijać tematy z obsadą.

2. Kubełek OK, ale aquaela proponuję 1500

3. Dobierz tak żeby się tobie podobało.

4. W malawi występują rośliny np. Valisneria Spiralis, dostępna praktycznie w każdym zoologicznym, ale te co zaproponowałeś też się utrzymają w akwa. malawi. Sadź prosto w piach, nawóz nie potrzebny.

5. Możesz tak zrobić, najważniejsza przy dojrzewaniu jest biologia. Jeżeli nie będziesz miał przez ten czas ryb to mechanika możesz potem dołożyć.


P.S zmień testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem tylko na drugie pytanie . Do takiego baniaka jak twój nie dawałbym żadnego mechanika (szkoda miejsca i prądu) tylko dałbym prefiltr hw603 albo korpus od narurowca plus wkład sznurkowy. Do tego z drugiej strony akwarium dałbym falownik jvp200 6W(dwa wyloty są tam. Jeden skieruj na powierzchnię wody drugi w stronę dna ) i masz odpowiednia cyrkulację , mechanikę i biologię.

Co do biologi w hw302 daj w jeden kosz matrixa 1l w drugi ceramikę a trzeci kosz możesz wtedy bez przeszkód zostawić pusty co będzie powodowało lepszy przepływ.

Tak jak pisał kolega marek81 zmień testy na kropelkowe.

...............

Acha jednak dodam jeszcze małe coś w sprawie roślin anubiasa nie sadzi się bezpośrednio w piach tylko obsadza nim się korzenie skały itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam hw603 i jbl1501 (przepływność 1500l) ale w akwarium 200l i nie zmniejszyło znacząco przepływu. Ważniejsza jest sama cyrkulacja w akwarium poprzez dodanie falowonika/ów jak i odpowiednie ułożenie dekoracji w akwarium tak ażeby odbywał się swobodny przepływ wody w całym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to problem jest teraz z zakupem hw603 możesz sobie zakupić jak nie chcesz bawić się z korpusem narurowca cosik takiego :


http://allegro.pl/filtr-przeplywowy-prefiltr-16-22mm-i3070902085.html


Wydaje mis ie nawet bezpieczniejszy od hw603 bo nie jest zamykany na klamry tylko jest zakręcany. No i pojemnośc tego prefiltra wynosi 1,5l co w zupełności ci wystarczy (wypełnij go pół na pół gąbka i watą firmy sera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma słabszego falownika niż jvp100.Kupując falownik trzeba wiedzieć , że wcale one nie mają takiej mocy jak ta sama pompa cyrkulacyjna. Falownik sieje słabiej z faktu samej konstrukcji ponieważ woda jest wyrzucana szerszym strumieniem niż w pompie cyrkulacyjnej.

Ja używam tylko falowników JVP... i są bardzo ciche , chociaż słyszałem od różnych użytkowników że trafili na sztuki głośne ( ale według mnie to wda fabryczna konkretnej sztuki).

Używam falownika jvp 100 i pracując nad piachem około 30cm lekko zdmuchiwał piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hw603 wycofany ze sprzedaży z powodów częstych gwarancji. Informacje dostałem od kilku użytkowników sprzedających ten prefiltr.

Więc zamówiłem:

http://allegro.pl/filtr-przeplywowy-prefiltr-16-22mm-i3070902085.html


Mam pytanie czy ten prefilte mogę zamontować dopiero przy dołożeniu ryb?

W hw302(który ma być za biologa) zauważyłem w każdym koszu cienką gąbkę zostawić ją czy wyrzucić?

Jakie testy kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.