Skocz do zawartości

Podmiany wody jak czesto?


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. 20l wody to odparuje Tobie tygodniowo . Podmieniamy co tydzień 20-30% objętości netto (akwa 315l - dekoracje = 230-240l). Czyli ok 60-70l tygodniowo. Uzdatniacz oczywiście wskazany.

Myślę że 30% podmiany wody to za dużo wystarczy 20% i będzie ok

Nazywa się to film bakteryjny i nie jest groźny dla ryb.

Film bakteryjny ogranicza dostęp tlenu do wody, wiec sam zadaj sobie pytanie czy jest niegroźny dla ryb.


Podmiana Twoja raptem max 3-4 wiaderka. Wolałbym odstawić, dodać uzdatniacza. A przed samym wlaniem dobrze napowietrzyć i mieć spokojne sumienie:-).

Też wiedziałem jaka jest woda w kranie do czasu jak pewnego dnia ją zmienili i miałem problem.

Podmieniasz zaczniesz jak wystartuje Ci baniak, bo z tego co się orientuje to masz jeszcze niedojrzałe akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tafli wody to mimo ze mam dwa napowietrzacze i ruch tafli to jak z dołu patrze to widzę na tafli wody jak by mleko było rozlane
Ustaw wylot z fluvala tuż pod taflą,tak żeby na tafli powstawały bańki powietrza,u mnie takie ustawienie likwiduje film bakteryjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wylot z fluvala tuż pod taflą,tak żeby na tafli powstawały bańki powietrza,u mnie takie ustawienie likwiduje film bakteryjny.


No a u mnie nie likwiduje,ten film jest tylko w miejscu gdzie nie ma napowietrzaczy oraz w miejscu gdzie jest mechanik i wylot z fluvala czyli niezbyt dużo powierzchni tafli zajmuje z 150cm długości baniaka może 40cm zajmuje.

--


Podmieniasz zaczniesz jak wystartuje Ci baniak, bo z tego co się orientuje to masz jeszcze niedojrzałe akwa.



Czyli lepiej tego nie robić przez najbliższe 3 miechy?testy dopiero dostane wtorek-środa to będę wiedział więcej,myślałem ze podmiana wody poprawi nastrój pysia bo tyle dni a one jak w ciągu dnia z 20min popływają po całym baniaku to góra:| a tak ciągle po dnie pływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bakteryjny ogranicza dostęp tlenu do wody, wiec sam zadaj sobie pytanie czy jest niegroźny dla ryb.


Drogi meszku to jest oczywista oczywistość, z tym, że kolega napisał, że posiada 2 napowietrzacze oraz dość mocny ruch tafli wody. W jego przypadku film przeszkadza tylko i wyłącznie w estetyce zbiornika ;)


Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.