Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem ze 100% nie zbierze tylko teraz żałuje ze wybrałem takie wapienie one są rajem dla osiedlania się gówienek w zakamarkach,teraz jak dałem filtr na tylna ścianę to nie widzę by ryby tak się męczyły z prądem wody zobaczymy jak będzie jutro z odchodami.No i czy ktoś powie mi na temat zakopywania im tych ich kryjówek bo nigdy tam nie zaglądałem a zapewne tam coś tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz te napowietrzacze. Zostaw ruch wody z zewnętrznego i Cie się rozproszą po całym zbiorniku. Ja też bym się czuł w takich bąbelkach jak stado śledzi na Alasce przed atakiem waleni :)



Kolego ale mnie rozbawiłeś z samego rana dzięki:p

--

Kamienie zawsze możesz zmienić.




Ale czy to nie zakłóci równowagi biologicznej?no bo na kamykach tez osadzają się bakterie.Z drugiej strony co kol wiek bym nie wstawił to i tak będą to podkopywać i tam odchody będą wpadać.

--

To wyłącz te napowietrzacze. Zostaw ruch wody z zewnętrznego



A co do tego to nie wiem czy to dobry pomysl bo mimo ze wylatuje woda z biologa pod taflą to praktycznie na calej dlugosci tafli wody widze tzw.film bakteryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie kamieni nie zakłóci równowagi.

Co do filmu bakteryjnego ja też miałem ten problem mimo, że tafla była u mnie w ciągłym ruchu ale wykonałem prosty skimmer DIY i po problemie.

http://forum.klub-malawi.pl/skimmer-diy-t20794.html tutaj link do mojego skimmera. Tafla czysta.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie wymiana kamieni w akwarium nie zachwieje równowagą biologiczną w żaden sposób ( nie am takiej opcji). U siebie w 200 wymieniałem kamienie dwa razy i nie zachwiałem biologią - zresztą nawet nie am o czym mówić.

Bąbelki to bardzo dobry sposób na rozbicie filmu bakteryjnego. Jeżeli nie chcesz używać skimmer w/w przez lufę to zapodaj bąbelki w rogu akwarium tak żeby nie było ich widać np. puszczając je od 1/3 wysokości akwarium np. za grzałką itp.

Ważne , ażeby bąbelki trafiły na taflę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytać chyba nikt nie zabroni? to oczywiste ze poczekam do zakończenia cyklu ale obojętnie co bym do baniaka nie wsadził to i tak będą w tym się zbierać gówienka zresztą nie mam sumienia by dodatkowo rybką stres fundować może za kilka miesięcy coś się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.