Jump to content

Moje 126 litrów


Recommended Posts

Witam,

Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się od podarowanej 30-litrowej szklanki, potem przez dłuższy czas 60 litrów a od niedawna 126 litrów Malawi.

Dla mnie to całkiem nowy,nieznany biotop ale dzięki Forum dużo się uczę :)


W zbiorniku mam 7 Saulosi. Są maluchami i dopiero sie wybarwiają. Widać juz, że na pewno będą 2 samce (widoczna atrapa) więc za jakiś czas redukcja.

Dekoracja to wapień filipiński, czerwony koralowiec i muszle pąkli Barnacle, żwirek rzeczny

Filtracja i biologia - JW 302 i Aquael Circulator 1000.

Oświetlenie - Power- Glo x1


Pozdrawiam wszystkich :)

post-13449-14695713725993_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pożyjemy zobaczymy - w tym biotopie z glonami trzeba się oswoić i jestem przygotowany na zmianę barwy wapieni. Jak mocno będzie przeszkadzać to zmienię aranżację :)

Byłem wczoraj w Discusie w Warszawie i widziałem świeżo założony zbiornik coś około 10 000l z bielutkim piaskowcem, którego już zaatakował okrzemek i powiem szczerze, że ładnie to wygląda. Ale okrzemki a glony to dwie różne sprawy ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj i na razie niech cię ręka Boska broni od redukcji ;) Redukcje zrób jak będziesz miał albo za duzo samców np 4 ( zredukuj do 3 ) czy większe ryby a one tego zapragną. Jak będziesz patrzył w akwarium to zobaczysz kiedy, one ci to powiedzą ;). Posiadanie nawet w tak małym zbiorniku 2-3 samców nawet przez pół roku to nie zapomniane wrażenie. zazwyczaj wielosamcowaość trwa dosć długo. Wiesz jaka to frajda. Samce walczą o rewiry wabia samice i tak to trwa aż do zbużenia rónowagi. Wtedy np trzeci najsłabszy samiec pływa blady i zastraszony no to go do redukcji ... po kilku miesiacach i drugi jest zajechany noto do redukcji. Żeby jednak tak od razu to bez sensu. U mojego kolegi ponad 3 lata w 80x35x40 pływały dwa samce i było OK. Masz małe stadko jeśli już masz 2 samce to musisz liczyć się z tym że może być ich więcej więc na razie klika paciorków do Bozi ( bez urazy jeśli ktoś jest ateistą ;) ) aby były przynajmniej 4 samice.

Link to comment
Share on other sites

Witaj i na razie niech cię ręka Boska broni od redukcji ;) Redukcje zrób jak będziesz miał albo za duzo samców np 4 ( zredukuj do 3 ) czy większe ryby a one tego zapragną. Jak będziesz patrzył w akwarium to zobaczysz kiedy, one ci to powiedzą ;). Posiadanie nawet w tak małym zbiorniku 2-3 samców nawet przez pół roku to nie zapomniane wrażenie. zazwyczaj wielosamcowaość trwa dosć długo. Wiesz jaka to frajda. Samce walczą o rewiry wabia samice i tak to trwa aż do zbużenia rónowagi. Wtedy np trzeci najsłabszy samiec pływa blady i zastraszony no to go do redukcji ... po kilku miesiacach i drugi jest zajechany noto do redukcji. Żeby jednak tak od razu to bez sensu. U mojego kolegi ponad 3 lata w 80x35x40 pływały dwa samce i było OK. Masz małe stadko jeśli już masz 2 samce to musisz liczyć się z tym że może być ich więcej więc na razie klika paciorków do Bozi ( bez urazy jeśli ktoś jest ateistą ;) ) aby były przynajmniej 4 samice.Dokładnie kolego harisimi ja mam baniaczek 80x35x40 a w nim 7 salusów (młode zakupione około miesiąc temu).

Na bank będę miał 3 samce widać to po ich zachowaniu, godzinami mogę siedzieć i obserwować ich zachowania a przecież są jeszcze bardzo małe.

Nie mogę się doczekać jak zaczną się wybarwiać i walczyć o rewiry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.