Jump to content

AKWARIUM


Recommended Posts

Witam :)

Mam pytanie gdzie kupiliście swoje akwarium ?? i jakiej firmy ?? czy może na zamówienie ??

Chodzi o to że mam obawy czy nie pęknie takie np robione na zamówienie bo ktoś źle sklei (szklarz) bo w sklepach zoo to chyba specjaliści od sklejana akwa się tym zajmują. Znowu takie gotowe typowe wymiary znanych firm akwarystycznych są tańsze, ale kto robi najlepsze - Wromak, Akwa-rynkar itp ??

Pomóżcie mi :) w planach mam 240L ale może jak tanio trafie to sie szarpne na 375L(150x50x50). Na giełdzie akwarystycznej krakowskiej w cenniku taka 375L jest za 350zl to tanio ale szkło 8mm to chyba za cienkie ??

Link to comment
Share on other sites

Która firma robi lepsze to chyba tylko ktoś kto chandluje akwariami mógłby się wypowiedzieć an któr mieli mniej reklamacji itd ale myślę że jakiś wielkich/drastycznych róznic nie ma

Co do Twojego pytania to jeżeli chodzi o "standardowe" pod względem wymiarów akwa i bez konieczności przeróbek czyli wiercenia otworów pod sump itd to polecam jednak coś firmowego.

Takich osób co specajlizuja sie w tej tematyce i zrobią to dobrze a jednocześnie w miarę tanio jest niewiele natomiast cała reszta szklarzy dla własnego bezpieczeństwa na zapas da grupszą szybe więcej wzmocnień itd co podroży sprawę a i narzut dadzą większy i mimo że akwa się nie rozleci to jednak będzie ze dwa razy za drogie. Tak więc do normalnych akwa jeżeli nie masz kogos upatrzeonego z tych co kleja zawodowo to polecam akwa firmowe, z powodu redukcji kosztów to sa one z cieńszej szyby aby były tańsze ale jednocześnie są tak wyliczone aby były bezpieczne w końcu producent daje gwarancje. Fakt że w niektórych sytuacjach trzeba się z nimi delikatniej obchodzić - przenoszenie akwa , ukłądanie dekoracji itp ale coś za coś.

Link to comment
Share on other sites

a po co kombinować z szukaniem kogoś obcego ?

zrobie pewnie Mu reklamę, ale mi sklejał baniaczek Thewald i zrobił to taniej niż firmowe, po drugie nie słyszałem od nikogo aby coś zrobił źle i podejrzewam że nie jeden z nas ma akwarium sklejone właśnie przez niego.

Po wtóre zrobi wymiar taki jak będziesz chciał.

Link to comment
Share on other sites

Thewald jest jak najbardziej godny polecenia zarówno pod względem jakości jaki i ceny ale zawsze dochodzi kłopot/koszt transportu i przy "standardowych" wymiarach trzeba sobie przeliczyć co i jak , natomiast jak potrzeby inny wymiar to wtedy nie mao co dyskutować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.