Skocz do zawartości

Początkujacy prosi o porady


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wkładów do biologa czy mogę dać takie wkłady?


zeos,ceramika oraz węgiel aktywny czy lepiej bez węgla???


i proszę odpiszcie mi na posta na temat piasku w poście poniżej.



Jakos jak startowałem z akwarium z innymi rybkami to juz po 24h wpuszczałem i zadna nie padla;) nie mogę znaleźć tego tematu gdzie było napisane o możliwych metodach startu zbiornika postaram się to znaleźć



o znalazłem


http://www.apisto.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=416:cykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej po 10ciu dniach, sprawdz wodę testami kropelkowymi jest szansa że będzie już można wpuscić pierwsze ryby ale ja dla pewności poczekałbym te 3 tygodnie( sama przyjemność zakładania akwa :) ). Węgiel niepotrzebny w ogóle, używaj go ewentualnie po leczeniu rybek ( patrz dodanie chemii do zbiornika i nie trzyma sie go w filtrze dłużej niz 2/3 tygodnie).Najprościej cały kubełek wypełń ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak chwile temu odpaliłem:mrgreen: biologa wypełniłem zeosem i ceramika bo ktoś tutaj radził by zeos tez dać:confused: oczywiście ceramika na samej gorze a od dołu zeos pojemniki przekładałem warstewka waty akwarystycznej,na dnie leży styropian grubości 3cm a na nim warstwa białego kwarcowego piasku o grubości 10cm chyba starczy? dwa kamienie napowietrzające z naturalnego kurcze jak to się nazywa ale chyba to piaskowiec:-) z kamyków to otoczak granitowy oraz wapien czerwony koralowiec morski chyba dobrze dobrałem? mechanik z gąbka szara małym wężykiem jest doprowadzone powietrze ale obok z prawej strony był otwór zasłonięty cypelkiem jak go wyjąłem to nim tez zaczęła woda lecieć nie wiem czy go nie zamknąć?woda teraz leci dwoma otworkami.


A i czy muszę w ciągu dnia mieć włączone światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wata w biologu chyba niepotrzebna, ja też na początku miałem dane, ale dość szybko się mocno zamuliła i filtr zaczął burczeć. Wyjąłem watę, dołożyłem prefiltr na wlocie i jest ok. Do biologa z często się nie zagląda, a przy podmianie, wyjęcie i umycie dwóch gąbek to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba masz jakiś epokowy filtr:-P mnie się nic nie zapycha dziwne bo robiłem teraz test i w ogóle azotanów i azotynów nie wykryło kurcze jednak te 10cm piachu to za dużo trochę grubo się wydaje:cool:


Uwielbiam czytać Twoje posty :-) Jesteś moim kandydatem na akwarystycznego ignoranta roku ;-)

A tak na poważnie, poczytaj posty o cyklu azotowym bo coś czuję, że niedługo w dziale Woda pojawi się założony przez Ciebie wątek w stylu "ryby się dziwnie zachowują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bawisz się w wróżkę?:shock: czytałem o cyklu azotowym nie boj żaby cycu:cool: a i mam pytanko odnośnie oświetlenia mam prócz świetlówek czy pyszczaki maja wymagania co do oświetlenia tzn chce zamontować na belce oświetleniowej z 5 pasków Led o dł.150cm wystarczy im to?

A co do mechanika to nie zakrywałem go niczym tylko dziwią mnie fotki ludzi na których widać jak cały mechanik jest obudowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.