Skocz do zawartości

moduły - skałki DIY


Rekomendowane odpowiedzi

No to pozostaje wybrać się do składów kamienia aby wyszukać odpowiednich braci Stefana ;) Przetestowałbym wzmocnienie odlewu tym http://zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=45 jakby był problem z siatką.


Pomysł z foremką z silikonu faktycznie doskonały.

Co do maty szklanej to ona nie nadaje się do współpracy z takimi materiałami jak ta zaprawa z ceresita. To włókno sprawdza się tylko w połączeniu z żywicami poliestrowymi i epoksydowymi. Wtedy naprawdę można uzyskać niezłą skałę.

Niestety takiej konstrukcji raczej bym nie polecał do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, super pomysł. Ile potrzeba silikonu na ten kamień?


O ile pamietam kupiłem ADDYCYJNY SILIKON FORMIERSKI Shore 42 1kg i użyłem połowę.

Wg mnie wykonianie rewelacja. Na pewno dużo więcej paprania niż to się wydaje na zdjęciach, ale chyba warto.


O dziwo wcale nie. wykonywanie formy jest upierdliwe i pędzel jest do wyrzucenia. ale samo robienie odlewu za drugim razem powinno pójść jak spłatka. Trzeba tylko wyczuć gęstość i ilość bo to cholerstwo tężeje naprawdę szybko. Ważne! nie rozrabiac w sztywnym pojemniku bo po jednym razie bedzie sie nadawał do wyrzucenia. Ja nie miałem nic elastycznego i 5 słoików poszło do kosza.


Ja mam dostęp do kamieni a nie mam silikonu :) Gdzie można kupić ten silikon do odlewania form?


http://allegro.pl/listing/user.php?string=silikon&us_id=21646631

Addycyjnego akurat nie wystawia ale zadzwonic trzeba to sprzeda. addycyjny jest DUŻO lepszy dla początkujących. Minimalnie droższy ale miesza sie 2 skladniki w proporcji 1:1 i jest MEGA łatwiej otrzymac mieszankę z która sie wygodnie pracuje. No i można mieszać spokojniej przez co sie silikon nie zapowietrza... Przy zwyklym silikonie mieszasz w proporcji 4:100 i jest to mega upierdliwe (bez wagi precyzyjnej nie podchodź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa , tez zastanawialem sie nad tą technologią silikonową, ale koszty mnie przerazaly, w sprzedazy były tylko drogie opakowania 5kg .

Opatentuj :-) , bo ja nie ukrywam , zainteresowanie mialem spore modulami , gorzej z czasem :-), w domu caly czas czeka surowa 200l na obsadzenie modulami, ale czasu i zapalu brakuje.

Super Ci wyszedl ten kamol . :-)


Aha ,zdecydowalem sie na bardziej czasochlonna metode, gdyz chcialem uzyskac moduly o okreslonych wymiarach i mogacych sluzyc maskowaniu sprzetu . Czyli takich ktore mozna wycinac i dopasowywac ...Formy silikatowe są super , ale material wypelniajacy bym zmienil , na taki ktory mozna obrabiac .. wycinac , przycinac itd....no chyba ze sie da ?

Tu przyklad jak kolega z forum , poprzerabiał moje moduły.

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=162399

Yaro , czy takie moduly da sie obrabiac ? Wyciac w nich dziure ? ! Obciac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to sprawdzał. Ale jestem niemal pewien ze się da. Otwornica do drewna, wolne obroty i powinno być ok. W najgorszym razie otwornica diamentowa do gresu.

Na pewno będę musiał zeszlifowac podstawę bo moduł krzywo stoi (tak jak oryginał).


Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.