Skocz do zawartości

drugi Kubel czym zasypac


wszmpl

Rekomendowane odpowiedzi

a jest taka potrzeba? jak u ciebie z biologią wody?

Zgadzam się z moim przedmówcą. Drugi kubełek jest nie potrzebny. Fluval 305 spokojnie powinien sobie poradzić w Twoim akwarium.

Nic się nie stanie z biologia jak raz na pół roku wyczyścisz kubełek. Nie popadajmy w skrajność. Jak chcesz poprawić sobie jeszcze parametry( choć masz dobre) to zmień ceramikę na martixa. Ale jak dla mnie to niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy.

Cóż kto bogatemu zabroni:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie czy moge otrzymac porade czym zazwyczaj sie zasypuje drugi kube jesli sie ktos na niego decyduje.... nie zadalem pytania czy potrzebny jest mi drugi kubel tylko czym go zasypac prosze nie odbierac tego jako zlosliwosc tylko chcial bym sie dowiedziec czy ceramika wystarczy czy cos dodac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie czy moge otrzymac porade czym zazwyczaj sie zasypuje drugi kube jesli sie ktos na niego decyduje.... nie zadalem pytania czy potrzebny jest mi drugi kubel tylko czym go zasypac prosze nie odbierac tego jako zlosliwosc tylko chcial bym sie dowiedziec czy ceramika wystarczy czy cos dodac


To wszystko zależy od tego jaką ma pełnić funkcję.

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako próby unikania odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie, ale przy prawidłowo prowadzonym akwarium nie ma takiej możliwości, żeby ten Fluval 305, którego używasz do filtracji biologicznej nie dawał rady. Ja bym bardziej poszukał odpowiedzi na pytanie: "jaka jest przyczyna wykrywalnego stężenia NO2", aniżeli się zastanawiał nad dołożeniem drugiego kubła, którym - jak wnioskuję - również chciałbyś wspomóc filtrację biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej jest zastosować układ gdzie jednym kubłem dajesz biologie a więc na maxa zasypujesz go ceramiką grysem koralowym i grubą gąbką a drugi zapełniasz mała ilością zwykłej ceramiki i dodajesz gąbkę oraz watę. Ten drugi oczywiście jest nastawiony głównie na mechanikę a wiec częściej do niego zaglądasz ale ceramika spełnia również role filtracji biologicznej. Ten pierwszy buja się dużo dłużej i nie musisz w nim grzebać zbyt często.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.