Skocz do zawartości

Panoramiczne 240 START


oioko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam startuję nowy zbiornik 120x40x50 panorama omówiłem już kilka spraw, ale jeszcze jest kilka wątpliwości, które chciałbym wyjaśnić:


Czy testy wody wystarczy robić co 4-5 dni ? ( dodałem BioStarter JBL do Filtra i JBL DENITROL do wody bezpośrednio)


Dodatkowo dolałem dwa wiadra wody ze zdrowego akwa. od kolegi (hodowca roślin) bo z uryną to jakoś nie mogę się przekonać :) do tego jeszcze AZOO AFRICAN CICHLIDS MINERAL SALT myślę, że to pomoże utrzymać baniak w optymalnych warunkach zobaczę za 5-6 dni jak wygląda woda myślę, że za 2-3 tyg. będzie gotowe i ustabilizowane 8 gupików na razie pływa i je i żyje.


Sprzęt zakupiony:

120x40x50 panorama

Ehaim PRO 3e 2074

Skały Manten 20kg wapienie 40kg

Piasek 15kg z jeziora malawi i 15kg biały z certyfikatem

Grzałka 150W Jager

i po konsultacji na forum Aquaela turbo 2000 do środka


Fotka baniaka w dzień:


http://www.bankfotek.pl/view/1412448


Fotka na dobranoc:


http://www.bankfotek.pl/view/1412449


Teraz rozważam obsade :)


Saulosi, yellow, maingano, rdzawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie nocne to taka wodoszczelna rurka długoś 80cm, w której są niebieski diody LED świeci razem ze świetlówka przez cały dzień. około 19: 00 wyłącza się światło dzienne a około 22: 00 gaśnie LED i mechanik w środku i rybki (na razie gupiki) idą spać :) a ehaim pro 3e 2074 śmiga 24/h na max obrotach stoi w szafce i jest bardzo cichy w nocy i ja i żona możemy spokojnie spać (chyba że nie śpimy :twisted: ) mimo że baniak stoi przy samym łóżku :) jak ktoś sobie ceni ciszę to polecem ten filterek :)


Nie wiem czy można tu wrzucić link, ale dla zainteresowanych oświetleniem nocnym mam coś takiego:


http://allegro.pl/oswietlenie-nocne-led-80cm-akwarystyczny24-i2954141190.html


Przyczepiłem to do niedziałającej świetlówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnej konstrukcji taśmę w korytku plastikowym z tym, że świeci się całą noc ale jest na tyle ciemno iż widać zarysy skał a na środku gdzie jest żwir to automatycznie jest ciut jaśniej i na noc falownik też nie pracuje JVP101 mechanik zewnętrzny pracuje - wcześniej jak był w środku to też na noc się wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie nocne to taka wodoszczelna rurka długoś 80cm, w której są niebieski diody LED świeci razem ze świetlówka przez cały dzień. około 19: 00 wyłącza się światło dzienne a około 22: 00 gaśnie LED i mechanik w środku i rybki (na razie gupiki) idą spać :) a ehaim pro 3e 2074 śmiga 24/h na max obrotach stoi w szafce i jest bardzo cichy w nocy i ja i żona możemy spokojnie spać (chyba że nie śpimy :twisted: ) mimo że baniak stoi przy samym łóżku :) jak ktoś sobie ceni ciszę to polecem ten filterek :)


Nie wiem czy można tu wrzucić link, ale dla zainteresowanych oświetleniem nocnym mam coś takiego:


http://allegro.pl/oswietlenie-nocne-led-80cm-akwarystyczny24-i2954141190.html


Przyczepiłem to do niedziałającej świetlówki ;)



Naprawde wygląda to SUPER pewnie zainwestuje, akwa też wygląda zajebi...e, też uruchomiłem malawi w sobotę 240l jak znajde wiecej czasu to zapodam fotki pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.