Skocz do zawartości

Panoramiczne 240l -filtracja


oioko

Rekomendowane odpowiedzi

Poza obsadą została mi jeszcze jedna rzecz do kupienia, mianowicie filtr wewnętrzny poczytałem trochę i znowu mam mętlik:


Na zew. posiadam Ehaim PRO 3e 2074


Ale co dać do środka już sam nie wiem:


AQUAEL TURBO FILTER 2000 (350 - 500L)CERAMIKA+GĄBK


gdzieś wyczytałem że :


ATMAN AT-306 pompka , pompa cyrkulacyjna 2000l/h

i to mam może głupie pytanie, ale już naprawdę nie wiem ale jak taka pompa ma zbierać nieczystości w akwarium chyba że się dobrze domyślam to może nakłada się na to gąbkę i robi się z tego coś takiego jak Aquael jak wyżej tylko jaki to ma wtedy sens.


Osobiście wolałbym taki filtr, który ma tą gąbkę w jakimś pojemniczku wtedy łatwiej wyciągnąć z akwarium do czyszczenia.


Jeszcze jedna sprawa jak rozmieścić oba filtry w akwarium tzn. kubeł z jednej strony a wew. na przekątnej?


Będę wdzięczny za jakąś dobrą rade, bo dziś dojechały już wszystkie skałki zakupiłem na dno płytę z polipropylenu obojętnego fizjologicznie, więc pyską nie zaszkodzi, (bo jakoś mnie ten styropian na dnie nie przekonał) dotnę płytę pod wymiar poukładam skałki zaleje wodę dodam bakterie i niech "winko" (bo dobra woda jak wino musi dojrzeć) chodzi i dojrzewa dla przyszłych lokatorów.


Wydzieliłem OT do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, aquael turbo 2000 może być z tym że ja pojemnika bym nie zakładał a samą gąbkę, pojemnik przyda ci się (oby nie) np. przy leczeniu. Z rozmieszczeniem to już musisz próbować metodą prób i błędów z ustawieniem skał, czasami jedna skałka jest źle i nie ma dobrej cyrkulacji, mechanik możesz z tyłu akwa za jakąś skałą schować ładnie będzie wygl. i skieruj go wzdłuż tylnej szybk a w przeciwległym rogu zasys zewnętrznego, to jest tylko propozycja, musisz spróbować jak będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i wyloty z obu filtrów ustaw w jednym kierunku
Nie koniecznie, ja nigdy tak nie ustawiałem. IMHO najlepsze ustawienie to mechanik dmucha wzdłuż tylnej szyby, wylot z kubła po przeciwległej stronie ustawiony na równi z taflą, (będzie nią falował i napowietrzał akwa) dmucha w kierunku środka przedniej szyby. Ogólnie ustawiaj tak aby woda ładnie krążyła po akwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtra zew. mam deszczownię zaobserwuje gdzie są martwe strefy
powietrze zawsze najkrótszą drogą będzie szło do góry więc z tymi obserwacjami tak nie będzie. Na pewno zobaczysz martwe strefy tam gdzie Qpy będą zostawać i wtedy będziesz mógł korygować ustawienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.