Carssi Opublikowano 28 Stycznia 2013 #1 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Witam wszystkich forumowiczow! Kilka slow o mnie... Nie wiem jak inni forumowicze, ale ja zaczynalem od zlotej rybki. Swego czasu bardzo chcialem trzymac jakiekolwiek rybki a moja dziewczyna (obecnie zona) nie byla co do tego pomyslu przekonana wiec na zareczyny kupilem jej zlota rybke;))) Po dwoch latach trzymania zlotych rybek w akwarium o pojemnosci 45ltr nastapil czas na zmiany - wieksze akwarium (125ltr) i nowe rybki... Wyszukiwarka poszla w ruch i zakupliem 10 mlodych Pseudotropheus Saulosi (jak sie pozniej okazalo byly 3 samice i 7 samcow). Gdy jedna z mlodych samic zostala zabita przez ciagle napastowanie ze strony plci meskiej postanowilem pozbyc sie nadmiaru samcow i na koniec zostalem tylko z dwoma samcami i dwiema samicami. I tak przez 1.5 roku hodowalem Ps. Saulosi. Ale ze apetyt rosnie w miare jedzenia i trafila sie okazja wiec kupilem akwarium o pojemnosci 450ltr. Pod wplywem euforii kupilem rybki od kolesia ktory rezygnowal z hobby - i to byl moj najwiekszy blad. Tak wiec skonczylem z obsada z ktorej nie jestem zadowolony i planuje w najblizszym czasie odsprzedac wiekszosc rybek z mojego akwarium i zaczac od nowa. Na chwile obecna w moim akwarium plywaja: -ps. saulosi (2x samce, 2x samice) - zamierzam dokuipic pare samic, -ps .acei (x3 ciezko okreslic plec) - zamierzam dokupic x3 -protomelas tanzania (1x samiec, 2x samice) - zamierzam sprzedac -ps. elongatus usisya - nie jestem w 100% przekonany (1x samiec) - zamierzam sprzedac -ps. elongatus chewere - nie jestem w 100% przekonany (1x samica) - zamierzam sprzedac -aulocanora jacobrefei memelala (zaczynaja sie wybarwiac wyglada na 1x samica, 2x samiec) - zamierzam sprzedac - 2x z grupy aulocanora - musze sie dowiedziec co to jest - 1x zaczyna sie wybarwiac, 1x wyglada na mala samice protomelas tanzania - zamierzam sprzedac -1x metriclima gershekei (1x samiec) - zamierzam sprzedac -4x Synodontis Eupterus - zamierzam sprzedac x1 najwiekszego Cala moja dotychczasowa wiedza o pyszczakach opiera sie na ksiazce Eda Koningsa "Back to Nature - przewodnik po swiecie pielegnic z malawi" ,wyszukiwarki google i forum brytyjskiego. Musze przyznac ze zakup od osoby rezygnujacej z hobby byl nie przemyslany i lekkomyslny jako ze w 100% nie wiem czy rybki ktore kupilem sa rzeczywiscie rybkami o ktorych mowil koles. Obecnie mieszkam w Szkocji. Moje przyszle rybki zamierzam kupic od hodowcy z bardzo dobra renoma - co by w przyszlosci cieszyc sie rybkami bez zbednych nerwow i niepewnosci co plywa w akwarium. Poki co zbieram pieniadze i przegladam ksiazke w poszukiwaniu mbuna ktore bede trzymal. Dobra - nie bede dluzej przynudzal Pozdrawiam serdecznie,
stan Opublikowano 28 Stycznia 2013 #2 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Witamy na forum i życzę Ci owocnych zakupów !
oleraf Opublikowano 28 Stycznia 2013 #3 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Również witam. Fajny baniak, porąbana obsada ale widzę że już poukładany plan nowej czyli jest dobrze. Pozdrawiam. Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
Bojar Opublikowano 28 Stycznia 2013 #4 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Witamy na forum Fajnie, że się dokształcasz i chcesz prawidłowo zbudować obsadę. Akwarium fajne więc na pewno będzie przynosić dużą frajdę.
piotriola Opublikowano 28 Stycznia 2013 #5 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Witamy na forum, ja zaczynałem od szczupaka
Carssi Opublikowano 30 Stycznia 2013 Autor #6 Opublikowano 30 Stycznia 2013 Dziękuje za powitanie. W ramach aktualizacji - dokupiłem wczoraj 3x saulosi (mam nadzieje ze same samice). Trudno określić jako ze maja dopiero 4cm. Przechodzą teraz kwarantanne. No i przy okazji trochę podrosną przez te 4 tygodnie... Większość rybek sprzedałem - zostałem tylko z saulosi, acei i synodontisami. Planuje teraz nowa obsadę, ale jakoś ciężko zdecydować co ma pływać... A oto fotka mojego akwarium: W niedalekiej przyszłości zamierzam popracować nad tłem wewnętrznym...
firefighter1 Opublikowano 6 Lutego 2013 #7 Opublikowano 6 Lutego 2013 Wygląda ciekawie, daj zdjęcie z włączonym światłem w akwarium i wyłączonym w pokoju żebyśmy mogli zobaczyć jak jest w realu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się