Skocz do zawartości

Stres u ryb


Kamil777

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa sie pogorszyła.. ryby nie pobieraja pokarmu.. i nawet nie wyplywaja zza tego filtra.. na powierzchni wody zrobił sie taki biały nalot i nie jest to kożuch bakteryjny.. jak poruszam wodą to tak jakby robią się z tego takie białe farfocle .. wiecie w czym problem?

Kożuch bakteryjny ? Słaba cyrkulacja wody na powierzchni.

Musiałeś coś naruszyć w ekosystemie przy montażu tej pokrywy.

Może inne ustawienie filtrów? Ja bym podmienił trochę wody i na razie zrezygnował z oświetlenia

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie nie wyglada na kożuch bakteryjny tylko na taka białą smolistą maź jakby.. ryby jakoś slabo wygladały.. padła szybka decyzja.. podmieniłem im ok 50l wody wlałem ok 30.. filtry na full przez całą noc.. jutro doleje kolejne 20 l i zobaczymy co bd dalej.. Ale na ile zrezygnować z oświetlenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wylot z biologa na równi z lustrem wody,tak żeby na tafli powstawały pęcherzyki powietrza,może to pomoże zlikwidować tą maź z tafli.U mnie takie ustawienie wylotu z biologa,pomaga zlikwidować film bakteryjny tyle,że ja ten film widzę tylko jak patrzę z dołu przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniłem im ok 50l wody wlałem ok 30.. filtry na full przez całą noc.. jutro doleje kolejne 20 l i zobaczymy co bd dalej.. Ale na ile zrezygnować z oświetlenia??

Dobrze zrobiłeś podmieniając wodę tylko nie rozumiem czemu nie wlałeś z powrotem do pełna?

Dzień - dwa bez światła sztucznego i karmienia nic im złego nie zrobi.


No i druga sprawa - coś mi się wydaje, że masz kłopoty ze stabilnością akwarium

Czy mierzyłeś TERAZ parametry zwłaszcza NO2 i NO3.

Bo to trochę wygląda na rozjechaną biologię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil777 kilka razy Cię pytano o parametry, a nadal IMHO nie zrobiłeś testów-piszesz że zmiana pokrywy nie wpłynęła na parametry. Konkretne pomiary obecne. Druga sprawa to napisałeś filtry teraz na full, czy to znaczy że wcześniej były wyłączane?

Jak jest dobra filtracja to woda musi być dobra oraz pokrywa: czy nie jest za szczelna? czy jest wymiana powietrza czy też zrobiłeś szklarnię i nie ma wymiany gazowej?

Dodanie pokrywy i zmiana wysokości oświetlenia to ogromna zmiana dla ryb, więc wyłączenie oświetlenia i stopniowa adaptacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tlenu jest, prawdopodobnie tak jak kolega napisał możesz mieć martwą rybe w akwa i na pewno zachowanie twoich ryb spowodowane jest zmianą oświetlenia. Moja propozycja jest taka: Ułatwienie wymiany powietrza poprzez zrobienie otworu w pokrywie , zwiększenie wydajności filtrów i na kilka dni wyłączenie jednej świetlówki ( o ile obie mają tą samą barwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

temat do zamkniecia.. sytuacja sie poprawila na tydzien wyjolem im wszytkie kamienie dalej bylo to samo.. jednak po nastepnym porzadku i wlozeniu kamieni sytuacja sie ustabilizowala. Napewno przeniesienie filtra i grzalki na druga strone akwa pomogło.. Ryby juz sie tam nie chowaja. pozdrawiam i dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.