Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  Kamil777 napisał(a):
sprawa sie pogorszyła.. ryby nie pobieraja pokarmu.. i nawet nie wyplywaja zza tego filtra.. na powierzchni wody zrobił sie taki biały nalot i nie jest to kożuch bakteryjny.. jak poruszam wodą to tak jakby robią się z tego takie białe farfocle .. wiecie w czym problem?

Kożuch bakteryjny ? Słaba cyrkulacja wody na powierzchni.

Musiałeś coś naruszyć w ekosystemie przy montażu tej pokrywy.

Może inne ustawienie filtrów? Ja bym podmienił trochę wody i na razie zrezygnował z oświetlenia

  • Dziękuję 1
Opublikowano

to właśnie nie wyglada na kożuch bakteryjny tylko na taka białą smolistą maź jakby.. ryby jakoś slabo wygladały.. padła szybka decyzja.. podmieniłem im ok 50l wody wlałem ok 30.. filtry na full przez całą noc.. jutro doleje kolejne 20 l i zobaczymy co bd dalej.. Ale na ile zrezygnować z oświetlenia??

Opublikowano

Ustaw wylot z biologa na równi z lustrem wody,tak żeby na tafli powstawały pęcherzyki powietrza,może to pomoże zlikwidować tą maź z tafli.U mnie takie ustawienie wylotu z biologa,pomaga zlikwidować film bakteryjny tyle,że ja ten film widzę tylko jak patrzę z dołu przez szybę.

Opublikowano

to mam podobnie i natlenianie jest to tylko w stanie rozbić, ruch wody mocy z biologa oraz cyrkulator skierowany na taflę nic nie dają, zatem tylko i wyłącznie natlenianie to rozbije.

Opublikowano
  Kamil777 napisał(a):
podmieniłem im ok 50l wody wlałem ok 30.. filtry na full przez całą noc.. jutro doleje kolejne 20 l i zobaczymy co bd dalej.. Ale na ile zrezygnować z oświetlenia??

Dobrze zrobiłeś podmieniając wodę tylko nie rozumiem czemu nie wlałeś z powrotem do pełna?

Dzień - dwa bez światła sztucznego i karmienia nic im złego nie zrobi.


No i druga sprawa - coś mi się wydaje, że masz kłopoty ze stabilnością akwarium

Czy mierzyłeś TERAZ parametry zwłaszcza NO2 i NO3.

Bo to trochę wygląda na rozjechaną biologię

Opublikowano

Kamil777 kilka razy Cię pytano o parametry, a nadal IMHO nie zrobiłeś testów-piszesz że zmiana pokrywy nie wpłynęła na parametry. Konkretne pomiary obecne. Druga sprawa to napisałeś filtry teraz na full, czy to znaczy że wcześniej były wyłączane?

Jak jest dobra filtracja to woda musi być dobra oraz pokrywa: czy nie jest za szczelna? czy jest wymiana powietrza czy też zrobiłeś szklarnię i nie ma wymiany gazowej?

Dodanie pokrywy i zmiana wysokości oświetlenia to ogromna zmiana dla ryb, więc wyłączenie oświetlenia i stopniowa adaptacja.

Opublikowano
  nabe napisał(a):
Tłuste plamy można zebrać bibułą albo ręcznikiem papierowym.

Jak plamy są tłuste (jak na rosole)to stawiam na trupka

Błona białkowa NIE jest tłusta

Opublikowano

Mało tlenu jest, prawdopodobnie tak jak kolega napisał możesz mieć martwą rybe w akwa i na pewno zachowanie twoich ryb spowodowane jest zmianą oświetlenia. Moja propozycja jest taka: Ułatwienie wymiany powietrza poprzez zrobienie otworu w pokrywie , zwiększenie wydajności filtrów i na kilka dni wyłączenie jednej świetlówki ( o ile obie mają tą samą barwe)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

temat do zamkniecia.. sytuacja sie poprawila na tydzien wyjolem im wszytkie kamienie dalej bylo to samo.. jednak po nastepnym porzadku i wlozeniu kamieni sytuacja sie ustabilizowala. Napewno przeniesienie filtra i grzalki na druga strone akwa pomogło.. Ryby juz sie tam nie chowaja. pozdrawiam i dziekuje za pomoc!

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.