Jump to content

białe kropeczki


Recommended Posts

Witam serdecznie-są to moje początki z malawi.

Tydzień temu zakupiłem pysie do nowego zbiornika - małe - 8 saulosi i 10 rdzawych

Zbiornik 200l miesiąc dojrzewało z dwoma gupikami rozruchowymi, podawane bakterie wg, instrukcji, dwa filtry, przy wpuszczeniu parametry NO2 - 0, NO3 - 15.

Rybki zachowywały się rewelacyjnie- chętnie jadły, buszowały po całym akwarium. Dziś zaobserwowałem pojawienie się malutkich białych kropeczek u niektórych rybek - zwłaszcza na płetwach grzbietowych. Wielkość kropeczek - malutkie ziarnka piasku. Raczej nie wygląda to na pleśniawkę - przynajmniej nie taką jak obserwowałem kiedyś dawno w moim towarzyskim akwarium. Rybki ocierają się o kamienie i piasek. Poza tym są nadal pełne wigoru i chętne do jedzenia.

Z parametrami wody też coś dziwnego NO2 nadal 0 ale NO3 spadło do 0..

Pomimo niskiego NO3 akwa bardzo zielone od glonów.

Proszę o radę jak mogę pomóc rybką i pzeciwdziałać ewentualnej "zarazie".

Link to comment
Share on other sites

Bez foty to oczywiście trudno coś przesądzać ale biorąc pod uwagę że wczesniej miałes tam gupiki oraz ten opis to miejmy nadzieję że jest to rubia ospa wywołana przez jednokomórkowce orzeski które na rybie pasozytują. Ryba wygląda wtedy tak jak by była obsypana kaszą manną.

Dla pewności przejdz się do jakiegoś zoologa i powinni mieć tam jakieś darmowe broszury np z Sery poradnik o zdrowiu ryb [ dostają tego napewno dużo razem z pokarmami i lekami] tam sa foty to sobie porównasz a sera tez produkuje leki na toto więc od razu sie dowiesz co i jak stosować.

Tak w skkrócie to z leków na rybią ospę jest dobry właśnie Serowski Costapur, bardzo pomaga tez podniesienie tempaeratury w akwa - z pysczakami możesz ją podnieśc max do 30 stopni ale pamiętaj aby akwa wtedy dobrze napowietrzać

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady - temp. zwiększyłem, do zoologa się wybiorę, zdjęcie -jak się uda zrobię - jak go wkleić tak żeby się wyświetliło na tym forum. czytałem o img - czy to znaczy, ze musze go najpierw wysłać na jakiś serwer? Czy mogę dołączyć z mojego kompa. Może to nie tu mniejsce na pytania techniczne - przepraszam za bałagan...

Link to comment
Share on other sites

ewentualną fotkę trzeba najpierw umieścić na jakimś zewnetrznym serwerze. jednak zalecam wizyte w zooologu i zapoznanie sie z tą książeczka Sery tam są foty też ryb chorych na inne przypadłości więc będziesz miała porównanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.