Jump to content

Moj początek z malawi:D


Recommended Posts

Witam wszystkich nowych kolegów, Tak naprawde to miałem już wczesniej kontakt z akwarystyką. Zaczynałem od 112l ogólne, po jakimś czasie było mi mało i wskoczyłem na bardzo wysoki szczebel i zakupiłem baniaczek juwela vision 450 w nim miałem biotop amazonki... niestety po 2 latach musiałem sie wyprowadzic z domu w którym mieszkałem do mieszkania gdzie wynajemca gdy zobaczył baniaczek zabronił mi postawienie jego na nowo, wiec musiałem sie pozbyc rybek :( . Zanim wybrałem biotop amazonki bardzo duzo spedzałem czasu na waszym forum zastanawiałem sie nad biotopem malawi,i powiedziałem sobie ze nastepne akwa jakie kiedykolwiek załoze to bedzie własnie Malawi:D i oto jest. Od tygodnia dojrzewa baniaczek 160l. Jeśli chodzi o obsade to pseudotropheus saulosi 4+6. Z tym ze jestem początkującym w tym biotopie to prosił bym o porady i ewentualną ocene mojego akwa.

post-13285-14695713627059_thumb.jpg

post-13285-14695713628354_thumb.jpg

post-13285-14695713630047_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Filtracja pozostała mi z juwelka:D JBL 1500. i planuje jeszcze jakiś malutki mechaniczny zeby coś napowietrzał:DDD


Akurat napowietrzanie to najmniejszy problem, bo ustawiając odpowiednio rurę wylotu z filtra zewnętrznego jesteś w stanie napowietrzać wodę w zbiorniku poprzez ruch tafli wody.

Do filtracji mechanicznej (służącej do utrzymania czystości w akwarium) sprawdzonym rozwiązaniem jest głowica cyrkulującą z gąbką.

Link to comment
Share on other sites

Saulosi jak najbardziej do twojego szkiełka ale jak kolega wcześniej napisał nie w takim układzie. Moim zdaniem układ 2+6 do 8, jednak z autopsji mogę powiedzieć, że o dwa ładnie wybarwione samce i tak jest wtedy trudno. Ostatnio u mnie samiec Alfa został Betą przez co stracił wiele ze swego uroku:sad: . Szkło mam takie samo a układ 2+8.

Link to comment
Share on other sites

Daj 10szt młodych to na początek póki małe nie będzie pusto w akwa a za jakiś czas przy redukowaniu obsady podejmiesz decyzję, ja bym zostawił 2+6, ale zanim zredukujesz to pewnie i tak zmienisz baniak na większy :P mogę się założyć że jak już miałeś 450L to cię będzie kusić :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.