Skocz do zawartości

Nowy zbiornik kilka pytań


spek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz wsadzić watę do wlotu węża zasysającego? Według mnie to bardzo zły pomysł. Załóż tam gąbkę z małego filtra wewnętrznego to będzie prefiltrem.


Dobry pomysł tak tez zrobię


Mam jeszcze jedno pytanie już przed podaniem sera bio nitrivec woda zaczęła robić się mętna ale wyczytałem że to przez pierwotniaki mleczne po dodaniu bakterii myślałem że to zmętnienie ustąpi a dzisiaj woda jest taka sama jak prze dodaniem :(


Co mogę zrobić aby woda stała się przejrzysta ?


Czy mogę dzisiaj wpuścić rybki startowe do takiej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie wpuściłem rybki w piątek wieczorem 20 szt są już prawie tydzień i jak włączę oświetlenie to uciekają i się chowają pod kamienie czy to normalne zachowanie u młodych ryb ? jak wyłączę oświetlenie to chętnie pływają po całym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało jest informacji o Twoim zbiorniku. Brak jest jakichkolwiek parametrów, brak informacji o obsadzie, oświetleniu itp. Prosisz o radę i każdy z chęcią Ci pomoże ale teraz to wróżenie z fusów. Uzupełnij dane, a przedewszystkim daj przyzwyczaić się pysiom do nowego otoczenia i parametrów wody (o ile baniak dojrzał - tu pomogą testy kropelkowe). Pamiętaj że jednym baniak dojrzewa 2 tygodnie innym 2 miesiące więc bez testów ani rusz.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada to po 5 sztuk saulosi maingano yellow i rdzawy wystrój taki zbiornik 10x40x40 piasek kwarcowy oświetlenie 2x 30w jedna zwykła 6500k i jedna juwel color-lite


Jest pewna poprawa zauważyłem że jak są głodne to chętnie pływają i juz się tak nie boją


inna sprawa to taka że pojwił mi się na szybach jakiś mały biały ruszający sie nalot co to może być ?

11111tq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj, że ryby na krótko po wpuszczeniu do akwarium będą się czuły jak u siebie w domu ;-) Pozwól rybom zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, a na pewno opisywane przez Ciebie zachowania ryb zanikną po kilku dniach (chyba, że płochliwość będzie wynikać z innych czynników, aniżeli konieczność aklimatyzacji, takich jak na przykład zła jakość wody (wysokie stężenia związków azotowych).


Odnośnie ruszającego się białego nalotu na szybach. Fotka nie jest zbyt dobrej jakości i ja nic takiego nie widzę na szybie. Przyglądnij się temu dokładnie. Czy to nie są przypadkiem tzw. wypławki ?

--

z tego co widze po postach to 17.01 wlales wode,i juz masz ryby?prosisz sie o klopoty


A widzisz, tego nie doczytałem. Jeśli tak faktycznie było to koniecznie zmierz parametry wody pod kątem zawartości NH3/NH4 i NO2. Być może płochliwość jest spowodowana złą jakością wody, co w przypadku wpuszczenia ryb do akwarium z niedojrzałym złożem biologicznym nie byłoby czymś zaskakującym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś jeszcze. Takie zachowanie ryb napewno nie jest normalne! U mnie po wpuszczeniu wczoraj rdzawych i joanjohansonae, ryby pływały i pływają w toni i podpływają do szyby jak tylko ktoś obok przechodzi obok. Musisz podejść do akwarystyki poważnie tj. kupić testy kropelkowe i pomierzyć parametry. Nie wyobrażam sobie wpuszczenia ryb do nie sprawdzonej wody. Chcesz się cieszyć pięknem obsady - zadbaj o nią. Rybki odpłacą Ci zdrowiem i pełną ekspozycją barw. Mam nadzieję że się nie potruły.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.