Jump to content

Kupa nadnie baniaka


Wislanin

Recommended Posts

Witam jako początkujący malawista mam pytanie dotyczące filtracji.Mianowicie przeglądam foty waszych baniaków i wszystkie są świetne takie czyste. Mam baniak 240 l w nim podłoże z piasku kwarcowego jakieś tam kamienie i około20 pyszczaków filtr zewnętrzny JBl CristalProfi250. NO2 i NO3 sa jak najbardziej ok. Moje pytanie dotyczy jak to robicie że wasze dna są takie czyste białe bez kup u mnie mimo prawie codziennego sprzątania pełno tego brzydko to wygląda.Mam pewne doświadczenie z akwariami ma jeszcze 2 mniejsze wielogatunkowe w nich nie mam takiego problemu. Może ktoś coś poradzi ciekawego zły pokarm ? zła filtracja bo na pewno nie są przekarmiane dostają jeść 1x dziennie i na pewno nie za dużo. Z góry dziękuje za podpowiedzi co jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

dodaj mechanika minimum o przepływie 2000l/h może i nawet cyrkulator wtedy nie będzie dodatkowo potrzebny, a jak nie pomoże sam filtr to i też jvp 101 3000l/h powinien z mechanikiem dać radę.

Link to comment
Share on other sites

Przecież to są te same filtry z tym, że ten pierwszy posiada pojemnik na dodatkowe media, którego wcale nie trzeba montować (przydatne np. do włożenia węgla po przebytej kuracji bez otwierania kubła) do tego ma gąbkę w zestawie.

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie podobna cena ta sama wydajność tylko ten z mojego linku bardziej rozbudowany. Jak myślicie on sam juz wystarczy czy do razu mam zamawiać cyrkulator?? może wiecie gdzie znajdę na forum jakieś schematy foty obrazujące rozmieszczenie takiego sprzętu i zabudowy tego filtra wewnętrznego ?? Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Jak kupisz ten aquael circulator/turbo 2000 to nic Ci więcej nie potrzeba,ustawisz wylot z mechanika wzdłuż tylnej szyby,wylot z jbl tak żeby dmuchał w środek przedniej szyby i po problemie;) mechanika możesz zasłonić wysokim kamieniem,popatrz sobie w galerii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.