Jump to content

Czy Taki zestaw da radę?


Fallout

Recommended Posts

Witam ma zamiar wystartować z takim zestawem i proszę o pomoc i opinie co jest dla mnie bardzo ważne doświadczonych kolegów ,a mianowicie

1.akwarium 200 lub 266 litrow

2.Filtry bio

Allpoundsolutions 1400l/h lub 2000l/h roznica w cernie miedzy nimi jest znikoma

http://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium-1/aquarium-filters/external-filters/aquarium-external-filter-2000-l-h-9w-uv.html


http://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium-1/aquarium-filters/external-filters/aquarium-external-filter-1400-l-h-9w-uv.html

3.mech

Aquael 1500 lub 2000L/H

4.piasek coral 1-2mm

kamienie coś w tym stylu

http://www.ebay.co.uk/itm/150976521173?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

5.Obsada

2+8 Saulosi i 1+4 Elongatus neon spot


Z góry dziękuje

Tomasz

Link to comment
Share on other sites

ad. 1 - akwarium im większe tym lepsze :-)

ad. 2 - filtry wyglądają tak jak dostępne na naszym rynku "chinole" HW (ten o mniejszej wydajności wystarczy w Twoim przypadku)

ad. 3 - wziąłbym głowicę cyrkulującą 2000 l/h - zawsze można ją trochę przykręcić jeśli będzie robiła "pralkę" w akwarium

ad. 4 - zastanów się nad zwykłym piaskiem kwarcowym (chyba, że bardzo się upierasz przy koralowym to OK). Kamienie to kwestia gustu, ale wapień filipiński w Naszym biotopie nie zdaje egzaminu (gdy porośnie glonem to nie wygląda zbyt efektownie, ale oczywiście to kwestia gustu i Tobie się musi podobać).

ad. 5 - obsada w porządku, ale neon spot jest stosunkowo łagodną rybką i może być nękany przez bardziej terytorialnego saulosi. Gdy się zdecydujesz na mniejszy zbiornik tj. 200 litrowy trochę za dużo tych rybek będzie jeśli chodzi o ilość.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za szybką odpowiedź , co do kamieni i piasku masz racje ale tu jest dostępny albo zwykły piasek albo coral , szukałem kwarcowego ale jakoś cieżko .

Kamienie poszukam w parku bo rozkopali go na maxa i jest sterta głazów , prześle jutro zdjęcia może coś doradzicie :)

Akwarium mam na oku 122x46x62 coś w tych wymiarach 266 litrów .

Link to comment
Share on other sites

Akwarium mam na oku 122x46x62 coś w tych wymiarach 266 litrów .


Ale akwarium o takich wymiarach ma prawie 350 litrów, a nie 266 ;-)

Jeśli 62 cm to wysokość tego zbiornika - w przypadku biotopu Malawi, aż takie wysokie akwarium nie jest potrzebne, jeśli powierzchnia dna wynosić będzie 122x46 cm. Niemniej jednak niewątpliwy plus takiego rozwiązania to taki, że większy litraż to większa ilość wody w akwarium, przez co środowisko wodne będzie bardziej stabilne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
  • I tak trzymaj. Nie ma najmniejszego sensu. Nie są.  Redy mają taką budowę a maingano wygląd super.
  • Po piątkowym tarle BB jednak nie odpuścił Ciapatej, cały czas była i jest przez niego nękana. Uczestniczy w tym także samiec Alfa Perlmutta (zaleca się do niej i ją pogania) oraz jej największa konkurentka samica O (Pomarańczka). Czasami obserwuje jak w trójkę ją gonią. Sytuacja trochę mnie niepokoi bo do oprawców dołączyła jeszcze kolejna samica Metriaclimy (mniejsza OB). W 4 dniu inkubacji podobnie jak poprzednio Ciapata nie ma już ikry, ewidentny skutek nękania. Już miałem ją odławiać i przekładać do kotnika aby uniknąć zamęczenia. Teraz przynajmniej może się pozostawić i walczyć z samicą O co właśnie ma miejsce.   Mam następujące przemyślenia: - Metriaclimy E. Minos Reef to niezłe wariaty, zarówno samce jak i samice, w przypadku tego gatunku więcej samic na danego samca może nie dać większego „spokoju”, może być wręcz odwrotnie - największy błąd świeżo inkubującej samicy? Ponowne wpłynięcie do groty samca, nakręca go jeszcze bardziej i bardziej   - dobrze mieć samce, które wzajemnie się temperują, w moim przypadku prawy samiec Hary, który jak mu się chce to pogoni BB ze swojej części zbiornika - agresja napędza agresję - im dłużej obserwuje moje szkiełko na tym przymusowym wolnym, tym więcej mam w sobie emocji (mocne epitety i określenia typu „pogoń dziada”, „walcz”, „dobrze”, masakra… 😅 - przydałby się większy baniak, obecny wydaje się za mały Z pozytywnych rzeczy, wielkie zaskoczenie - wczoraj zauważyłem dwa nowe maluchy w szczelinach skalnych, w miejscu gdzie przypuszczałem, że matka Hara wypuszcza „trupki” po tak długiej inkubacji. Próbowały wypływać po jakieś jedzonko w czasie karmienia. Bije się w pierś i zastanawiam: - na ile może wystarczyć woreczek żółciowy dla takiego malucha skoro przeżył  39 dni? - czy będąc w pysku narybek jest w stanie pochłaniać drobinki pokarmu z zawiesiny która dostaje się do jamy gębowej matki?
  • 20 ppi 15 x15 cm i przez całą dl. akwa. Coś tam zajmuje, ale tak to już jest z hamburgami. Nie mam piachu, wszystkie moduły puste i otwarte z tyłu, więc w sumie na jakąś stratę sobie mogę pozwolić. Ale za to żadnych już mechaników, cyrkulatorow itp.  No i jeżeli sprawdzi się tak jak ten, z którego brałem wzór to temat kompletnie bezobsługowy i co dla mnie szczególnie ważne dość bezpieczny. Bardzo często mam kilkudniowe wyjazdy, a tutaj awaria jednej pompy nie stanowi wielkiego problemu. Nadal działają dwie i filtracja pracuje.
  • Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma  No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha. 
  • Witam. Posiadam filtr eheim 4+ 2273 jako biolog i zastanawiam się czy jest możliwość wymiany pojemnika/komory filtra na wiekszy użyć tylko głowice 
  • Ile ten wałek ma wysokości i szerokości? Masz może zdjęcie z góry jak to wygląda? To leci na całej długości bezpośrednio przy tle?    Ja mam obawy co do ilości miejsca ile to zajmuje, ale może niepotrzebnie?
  • W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 
  • Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację? 
  • Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.