Skocz do zawartości

Malawi start - masa pytan ...trywialne?


corten

Rekomendowane odpowiedzi

hej

no wiec decyzja zapdla - bede mial szyby pancerne w akwa:)

chcialem sie jeszcze dopytac Was o co chodzi z tymi glowicami i gabkami..wiem ze glowice / pompy maja lepsza przepustowosc niz filtry wewn (2000l/h ? ) i kuszace wydaje sie takie rozwiazanie, zwlaszcza przy prawie 400 literkach..

jednakze moze polecilibyscue jakas solidna wg Was marke? nie wiem na co patrzec!

dizeki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej pojemności filtr wew. to stanowczo za mało.

Po pierwsze primo - filtry wew praktycznie usuwają z wody tylko zanieczyszczenia mechaniczne - reklamowane przez producentów zdolności oczyszczania biologicznego przez te cudeńka to zwykła lipa,


Po drugie primo (wynikające wprost z pierwszego primo) - do malawi niezbędne jest pożądne urządzenie mające zdolność usuwania z wody związków powstałych z rozkładu materii organicznej (azotany, azotyny , fosforany i cała reszta).

Pyszczaki mają sporą przemianę materii i tylko z filtrem wew możesz mieć bardzo szybko spore problemy.

Najprostrzym rozwiązaniem jest w takim razie zakup zew filtra kubełkowego. Ja mam akwa podobnej objętości (360l) co Ty planujesz i od 2 lat mam Tetrę1200. Jak do tej pory nie narzekam. Filterek chodzi praktycznie bez zarzutu i chwalę go sobie za to że jest bardzo prosty w obsłudze, ma bardzo praktyczne komory na wszelkiego rodzaju wypełnienia i do tego jest bardzo cichy

Co do innych firm to niech koledzy się wypowiedzą.


Co do grubości szyb. podzialam zdanie czestera- bezpieczeństwa nigdy za wiele. Policz sobie ile cm wody miałbyś w mieszkaniu ( jak sam pisałeś - nowym mieszkaniu) po pęknięciu akwa. Pom takim prostym zadaniu matematycznym będziesz brał najgrubsze szyby jakie tylko ci dadzą. W perspektywie czasu to żadna oszczędność.


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Marku - doskonale zdaje sobie sprawe z koniecznosci posiadania kubelka, zreszta chyba w pierwszym poscie pisalem ze zdecydowalem sie na JBL500 jako zewn. po prostu gdzies slyszalem o glowicy i gabce jako bardzo rozsadnej alternatywie dla filtrow wewn w akwa o duzej pojemnosci - stad moje pytanie

co do szyb - 10 mm - bez dwoch zdan biore takie.:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne akwa do Twojego, długość zbiornika jest taka sama. Jako filtrację wewnętrzną stosuję pompę Atmana AT-203. Kosztowała chyba ok.80zł tylko nie pamiętam, czy z gąbką tyle płaciłem czy bez. Mam to urządzenie ponad rok i ani razu nic się nie działo w akwa, a filtruje świetnie. Jej przepływ to 2000l/h. Na stronce podanej w linku w stopce są zdjęcia mojego akwa. Zobacz sobie, pompa jest po lewej stronie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sision - a jakie masz tlo? - wyglada zachecajaco .. DIY ?

dzieki na info o pompie..chyba w to wejde... patrzac na to co pysie wyprawiaja w akwa a pracy filtracja wewn tez musi byc wydajna!


ps. moje akwa dopiero w fazie planowania i zdobywania funduszy "na" .

ale mam zgode mojej piekniejszej polowy!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.