Skocz do zawartości

Witam serdecznie - moje akwarium 300L


Rekomendowane odpowiedzi

Ale na samym wstępie nie powinieneś kupić więcej niż 25 sztuk :) i nie więcej niż 3 gatunki. Musisz zrozumieć, że mając przerybienie, które wynosi 300% nie będziesz w stanie obserwować, czy twoja filtracja jest dobra, gdyż co miesiąc te ryby będą więcej sikały i parametry będą u ciebie skakać jak w oscyloskopie.


W pierwszej kolejności musisz poczytać, które ryby mogą ze sobą żyć.

Druga rzecz, to wybranie dwóch lub trzech gatunków w ilości: 3 samce +10/12 samic.

Następny etap to sprawdzanie parametrów aby przekonać się czy biologia w akwarium pracuje dobrze.

To naprawdę nie jest takie trudne jak się wydaje.

Sam u siebie miałem za dużo ryb, przez co dużo więcej pracy kosztowało mnie dbanie o ten zbiornik. Odkąd mam 9 sztuk dorosłych ryb + zawsze te 8/10 sztuk młodych rybek, które po 4 miesiącach są odławiane do oddania, to mam święty spokój i wszystko co muszę robić z akwa to co tydzień 30l wody do wanny, płukanie gąbki oraz dolanie wody. Wszystko. Nie zastanawiam się, czy mój filtr jest wystarczający, czy nie.


Więc proszę w imieniu kolegów i koleżanek, którzy starają Ci się pomóc. Najpierw zredukuj obsadę, czyli poczytaj o tym na forum (milion tematów), potem zapytaj nas czy taka obsada jest ok. My "zatwierdzamy lub odrzucamy". I dopiero teraz dobieramy media filtracyjne. Wiemy, czy możemy odjąć odrobinę ceramiki aby dołożyć coś innego.


Oto moja wypowiedź w tym temacie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)



Wszystko wiadomo ;)

Czyli cała ... cała obsada praktycznie do wymiany .. z jednego gatunku mam max 7-8 ryb ...

Coś wykombinuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale ja bym nie przecieniał właściwości absorbcyjnych zeolitu jeśli chodzi o NO3. Moim skromnym zdaniem jest mało prawdopodobne, żeby w tak krótkim okresie czasu od umieszczenia zeolitu w filtrze odnotować aż tak znaczny spadek NO3 w akwarium. Chyba, że trafiłeś na jakiś zeolit o szczególnych właściwościach ;-)

Ja na Twoim miejscu zabrałbym się za redukcję obsady bo bez tego ciężko Ci będzie utrzymać na dłuższą metę prawidłowe parametry w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH zdecydowanie za niskie na trzymanie ryb malawijskich.


Z wyciąganiem wniosków na podstawie przedstawianych wyników byłbym jednak ostrożny. Wprawdzie kolega nie napisał jakich testów używa, ale te parametry, które podaje świadczą o wykorzystywaniu do tego celu testów paskowych JBL, a z tego rodzaju testami wiadomo jak jest....

Niemniej jednak gdyby ta wartość pH okazała się prawdziwa to faktycznie trzeba coś z tym będzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.