Orlando Opublikowano 29 Grudnia 2012 #1 Opublikowano 29 Grudnia 2012 Witam wszystkich :-) Chcialem sie na poczatku przywitac, trafilem juz tutaj kilkakrotnie jako gosc, wiec w koncu postanowilem sie zarejestrowac Mam baniak 180l Juwel Rio (100x50x40)z pyszczakami… co do obsady to moze na chwile obecna przemilcze bo napewno bede musial poruszyc to w osobnym temacie – oczywiscie liczac na wasza pomoc. W akwa znajduja sie glownie kamienie oraz jeden korzen – zreszta podkleje post zdjeciem. Filtr – Eheim 2217 Grzalki – dwie Sera 200w Lampy- standardowe T8 To chyba tyle jak na poczatek, Pozdrawiam Radek
pablojogi Opublikowano 29 Grudnia 2012 #2 Opublikowano 29 Grudnia 2012 jak dla mnie za mocno zagracone skałą, ale to kwestia gustu to Tobie się ma podobać, pozdrawiam:-)
zdrowy_zab Opublikowano 29 Grudnia 2012 #3 Opublikowano 29 Grudnia 2012 Obsada jak najszybciej do zmiany.
Orlando Opublikowano 29 Grudnia 2012 Autor #4 Opublikowano 29 Grudnia 2012 Na zywo troszke lepiej wyglada choc skalek jest dosc sporo. Co do obsady to wlasnie koncze wrzocac zdjatka bo sprzedawca to mi tak namieszal w glowie,ze szkoda gadac...nie czyta sie przed kupnem rybek to tak potem jest - mam nauczke. Dzieki za komentarze p.s. Co do obsady to tutaj link z tematem http://forum.klub-malawi.pl/pomoc-obsada-180l-duza-korekta-t20118.html
Orlando Opublikowano 22 Czerwca 2013 Autor #5 Opublikowano 22 Czerwca 2013 Witam ponownie :-) Postanowiłem odgrzebać mój stary temacik, ponieważ zaszły pewne zmiany :-) A więc tak: Baniaczek 450l (Juwel Rio 400) Dwa filtry w baniaku: Eheim 2217 oraz wewnetrzny filter standardowy co byl w baniaku. Mieszkając w Irlandii bez dwoch grzałek sie nie obędzie - obie 250W Tutaj fotka baniaka na dzień dzisiejszy: Obsada w tej chwili to: Aulonocara Red Rubin samiec + 5 Samic 10 maluchow Aulonek Ps. Saulosi - napewno 3 samce + 8 na ktore czekam ,az sie wybarwia Ps. Acei 8 rybek również czekam ,aż troszkę dorosną by móc zidentyfikować płeć Obsada docelowa to: Ps. Saulosi 3+7 Ps. Acei 2+5 Aulonki 3+5 lecz zastanawiam sie głęboko jak to ugryźć z faktu tego,że mam wymieszane samice a do tego jedną bankowo hybryde Rynek Irlandzki nie należy do najlepszych jeżeli chodzi o jakość Aulonek więc myślę,że czas wszystko zweryfikuję. Plany Zrobienie tła wewnętrznego oraz zmiania kamieni, ale wiadomo, że to są plany. Wszelkie porady, sugestie jak zawsze są mile widziane. Pozdrawiam
hex22 Opublikowano 22 Czerwca 2013 #6 Opublikowano 22 Czerwca 2013 Witam Bardzo ładny baniaczek, tylko ten garażyk po lewej stronie troszkę nie pasuje i gdybyś jakimś większym kamieniem zastawił mu wjazd to spoko. Ale to moja opinia i Ty oraz inni mogą mieć inną. Poza tym, co za skały masz w akwa chodzi mi o te po prawej bardzo fajnie i naturalnie wyglądają. Czy to wapień filipiński taki dziurawy jest?? Pozdrawiam Łukasz
Orlando Opublikowano 22 Czerwca 2013 Autor #7 Opublikowano 22 Czerwca 2013 Z tym garażykiem pomyśle czy raczej pokombinuję ;-) Aparaty mnie nie lubią dlatego też taka fotka machnięta z góry telefonem. Postaram się nakręcić jakiś filmik to będzie można lepiej się przyjrzeć. Co do kamieni w baniaku hmm troszkę mi głupio, że nie znam jednoznacznej odpowiedzi... w sklepie te akurat kamyki były opisane jako kamienie oceanu (ocean rock).Te duże płaskie kamienie również były sprzedane pod tą samą nazwą. Mogę dodać,że te po prawej są stosunkowo bardzo lekkie i w miarę kruche. Niestety tutaj gdzie mieszkam otrzymanie prawidłowej odpowiedzi nawet w sklepie graniczy czasem z cudem :-) Mam część wapni filipińskich wymieszanych własnie z ...hmm... poszperam jutro w google i dam znać :-)
Orlando Opublikowano 23 Czerwca 2013 Autor #9 Opublikowano 23 Czerwca 2013 Zapomniałem dodać w temacie, że wraz z nowym baniakiem odziedziczyłem lampy diodowe nocne - Blue Moon Light firmy Haqos Taki daje efekt u mnie w akwarium : P.S. Jedna dioda się już przepaliła Pozdrawiam
pablojogi Opublikowano 23 Czerwca 2013 #10 Opublikowano 23 Czerwca 2013 ciekawy ja mam punktowe niebieskie i też ładnie daje taką poświatą niebieskawą:-))))
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się