Skocz do zawartości

pomoc w wyborze obsady 375l


tomnirox

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli najlepiej z dziewięciu moich gatunków zostawić wymienione trzy a resztę wymienić? Trochę szkoda mi A.Calico ale nie wiedziałam, że są "sztuczne". A co z Cynotilapia Afra? Da radę to gdzieś wcisnąć>? Nie ukrywam, że zależy mi na naturalnych warunkach ale też na różnorodności kolorystycznej ;) Co to pozyskania innych gatunków: orientuje się ktoś czy w kujawsko-pomorskim jest jakiś hodowca? Dziękuję za odpowiedzi- w końcu znam miejsce w którym ludzie doradzają a nie odradzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Cynotilapia Afra? Da radę to gdzieś wcisnąć>?


Którą, bo jest kilku przedstawicieli...? ;) i teraz grupa ta nazywana jest zebroides, nie afra ;) poza tym piszesz, że zależy Ci na różnorodności kolorów, a czy zdajesz sobie sprawę, że tylko samce są takie kolorowe, a samice raczej szarobure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym piszesz, że zależy Ci na różnorodności kolorów, a czy zdajesz sobie sprawę, że tylko samce są takie kolorowe, a samice raczej szarobure?


Dlatego zaproponowałem harę.

Nie patrz na położenie geograficzne. Najważniejsze jest źródło zakupu. wszystko można bezpiecznie dostarczyć. Masz w naszym Klubie sprawdzonych partnerów, u nich możesz zamówić konkretne ryby, które odbierzesz u siebie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sobie zdaję sprawę z tego że tylko samce mają "bujne ubarwienie". Zaczynałam od Fryeri i trochę doświadczenia mam ale tylko trochę ;) Co do gatunków to właśnie nie do końca jeszcze wiem co jak się nazywa i do jakiej grupy należy ale nadrobię ;) Dziękuję wszystkim za pomoc i propozycje. Jak się konkretnie zdecyduję to na pewno jeszcze się podpytam czy aby na pewno dobrze robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie ;)

Dwa zbiorniki mam już obsadzone. Po wszelkich poszukiwaniach, wymianach i tym podobnych wygląda to tak:

1 zbiornik:

Pseudotropheus Saulosi 1+3

Labidochromis caeruleus 2+5

Melanochromis cyaneorhabdos maingano 1+3

No i do tego może jakaś afra.

2 zboirnik:

Aulonocara Baenschi Benga 1+4

Protomelas Boadzulu Red Empress 1+3

Sciaenochromis Fryeri 1+3


W trzecim zbiorniku póki co mieszkają Venustusy, których jeszcze nie udało mi się zamienić. Najprawdopodobniej je po prostu komuś oddam a skuszę się na np. pseudotropheus crabro i coś do tego ;)

Nie wiem czy taka obsada może zostać ale stosowałam się do Waszych wskazówek.

Najważniejsze, że w zbiornikach każdy ma swoje miejsce a ryby zaczynają się wybarwiać :)

Dziękuję wszystkim za pomoc i przy okazji życzę Szczęśliwego Nowego Roku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.