Skocz do zawartości

zbiornik 720L jak ustawic filtry brak cyrkulacij :(


slater11

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiec na poczatek zbiornik 720L 200/60/60 jeden filtr zewnetrzny unimax 700 z lewej strony dalem 2 dysze ssace jedna zbieraod gory druga od dołu z prawej natomiast dalem wylot jedno na tafle wody a druga deszczownia na srodku zbiornika jako ze te jeden wylot z prawej strony prawie wogule nie dawal sobie rady z mieleniem wody dokupilem Aquael turbo 2000L/h cyrkulator dalem wylot na przednia szybe i z tego ci zauwazylem tez nie ma dobrej cyrkulacji mam jeszcze jeden cyrkulator aquael 2000l/h ale nie wiem gdzie go zamiescic czy naprzeciwko tych 2 wylotow czy tez z tej prawej strony tylko skierowac go nizej zeby zamiatalo odchody ?? moze ktos cos poradzi wczesniej mialem 300L i nie bylo zadnego problemu a tu jednak 2 metry dlugosci robi swoje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak je ustawic ?? wszystkie wyloty masz z prawej strony a z lewej wloty ?? moze zrezygnowac z deszczownicy i dac zamiast niej wylot po tylnej scianie ?

Kolego ja nie mam deszczownicy wiec nie wiem czy to jest dobry pomyśl

Z lewej strony mam wlot do kubła, at203 z gąbką, który jest ustawiony wzdłuż ściany tylnej. Z lewej strony mam tez jvp 102 który jest ustawiony na ruch wody. Po prawej stronie jest wylot kubła ustawiony po skosie na przednia szybę, młócąc wodę. Takie ustawienie jvp 102 i wylotu z kubła wprawia wodę w ruch okrężny. Pod wylotem jest zamontowany kolejny jvp102 który jest ustawiony po skosie na przednia szybę, czyszcząc piasek. Nie wiem czy to wszystko jest zrozumiale, jak nie to postaram sie o jakiś rysunek lub zdjęcie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ustaw z jednej strony wylot i wlot z drugiej to samo. Jak pisali wcześniej z jednej strony wylot wzdłuż tylnej szyby a z drugiej puść wylot na przednią. Woda będzie krążyła. Ja u siebie mam Unimax 500 i tak właśnie zrobiłem i woda krąży po całym akwarium. Rozumiem, że Twój baniak jest znacznie większy ale to powinno załatwić sprawę. Nie kieruj nigdy wylotów na siebie bo woda będzie się dławiła a cyrkulacja w baniaku spadała. Widzę, że w sumie masz 4 cyrkulatory. Jeżeli zainstalujesz je na rogach akwarium np. z ruchem wskazówek zegara to cyrkulacja będzie idealna. Jedyny mankament tego rozwiązania to kiepsko wyglądający sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ustaw z jednej strony wylot i wlot z drugiej to samo. Jak pisali wcześniej z jednej strony wylot wzdłuż tylnej szyby a z drugiej puść wylot na przednią. Woda będzie krążyła. Ja u siebie mam Unimax 500 i tak właśnie zrobiłem i woda krąży po całym akwarium. Rozumiem, że Twój baniak jest znacznie większy ale to powinno załatwić sprawę. Nie kieruj nigdy wylotów na siebie bo woda będzie się dławiła a cyrkulacja w baniaku spadała. Widzę, że w sumie masz 4 cyrkulatory. Jeżeli zainstalujesz je na rogach akwarium np. z ruchem wskazówek zegara to cyrkulacja będzie idealna. Jedyny mankament tego rozwiązania to kiepsko wyglądający sprzęt.

Kolego to tylko teoria i pamiętaj ze to nie 240l

Powiedz miałeś taki zbiornik kiedyś i bawiłeś się w cyrkulacja??

To jest 200cm ładny kawałek dna , ile piasku a ile kamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczesniej mialem 300L i tez mialem unimaxa 500 plus jakis tam wewnetrzny maly i nie bylo zadnych problemow tu natomiast juz nie jest to takie proste :) narazie kombinuje puki ryb nie ma, dziekuje za wszystkie sugestie

--

Zakupilem 2 x jvp 102 okazaly sie zbawienne przy cyrkulacji podziekowania dla Meszek , teraz nadszedl czas na zarybienie zobaczymy jak to zda egzamin w praniu :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.