krytlewski Opublikowano 3 Grudnia 2012 #1 Opublikowano 3 Grudnia 2012 Mam baniak 180l. Jaka lampe uv polecacie, czy musze na jakies parametry zwracac uwage, czy tylko na moc zarnika. No i czy te lampy warto montowac?
pablojogi Opublikowano 3 Grudnia 2012 #2 Opublikowano 3 Grudnia 2012 zbędny gadżet w kuble HW 303B masz takową ale nadużywanie zabija bakterie, te korzystne również
krytlewski Opublikowano 3 Grudnia 2012 Autor #3 Opublikowano 3 Grudnia 2012 wiem ale mam juz inny kubelek wiec jedynie lampe moge osobno dokupic mam jbl cristal profi 901
nabe Opublikowano 4 Grudnia 2012 #5 Opublikowano 4 Grudnia 2012 Niby dlaczego zbędne? Stosowanie uv może podnieść współczynnik redox a to wiąże się z szybszym dojrzewaniem biologicznym,szybciej działającą nitryfikacją,a co za tym idzie mniej detrytusu zalegającego w zbiorniku itd. Funkcją lampy uv nie jest tylko zabijanie mikroorganizmów Zresztą jeśli w tym kuble lampa działa na wylocie to nic nie powinno się stać tym pożądanym w akwarium bakteriom 1
pablojogi Opublikowano 4 Grudnia 2012 #6 Opublikowano 4 Grudnia 2012 dobrze wiedzieć nabe, czyli sugerujesz bym ją stosował także w już dojrzałym zbiorniku?
krytlewski Opublikowano 4 Grudnia 2012 Autor #7 Opublikowano 4 Grudnia 2012 wiec stosowac ok, tylko czym sie kierowac przy zakupie takiej lampy?
nabe Opublikowano 5 Grudnia 2012 #8 Opublikowano 5 Grudnia 2012 Kierować się mocą i ceną żarnika. Żeby to miało sens musi być zapewniony odpowiedni przepływ wody. Za mały - niska wydajność, za duży - też niska wydajność bo lampa nie zdąży napromieniować wody ultrafioletem. Wg mnie warto mieć lampę w pogotowiu w razie jakiejś epidemi, chociaż małą jej popularność w malawi mozna tłumaczyć chęcią posiadania dorodnych glonów.
krytlewski Opublikowano 5 Grudnia 2012 Autor #9 Opublikowano 5 Grudnia 2012 to na 180l jakies 11 W powinno byc ok z tego co sprawdzalem?
nabe Opublikowano 6 Grudnia 2012 #10 Opublikowano 6 Grudnia 2012 Producent powinien określić w instrukcji. Ja miałem chyba 13W w 700l, świecić świeciło.. później trafiła do oczka wodnego gdzie była podłączona przez pół roku na stałe, ale tam była już za mała.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się