Skocz do zawartości

The forgotten Mbuna realm


Lunarii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Efektem nieustannych pytań na forum powstał ten o to zbiornik. Jest to moje drugie malawi, wcześniej trzymałem Saulosi w 112l. Tym razem zbiornik jest nieco większy, znacznie bardziej przemyślany, choć nie ustrzegłem się błędów.


Zbiornik:::"The forgotten Mbuna realm" Rafał:::

wymiary:::150x50x55:::front ow, 412.5l

oświetlenie:::2x80W:::Sylvania 865, Narva Blue2

filtracja:::At-203, JBL CristalProfi250:::

dekoracje:::100kg serpentynit, 30kg piasek barwiony żywicą epoksydową, spienione pcv:::

obsada:::Metriaclima Callainos, Pseudotropheus Saulosi, Labidochromis Caeruleus:::


Update:

Ze0y5.jpg

WUNQI.jpg

n05aK.jpg

mLwS5.jpg

AqY4p.jpg

Xjn8c.jpg

post-11745-1469571346362_thumb.jpg

post-11745-1469571346429_thumb.jpg

post-11745-14695713464983_thumb.jpg

post-11745-14695713465425_thumb.jpg

post-11745-1469571346612_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny zbiornik, ale ten mechanik wepchany na wcisk to chyba za wiele nie zbierze no i problem z wyciągnięciem gąbki do płukania jak domniemam.


Zastanawiam się jak postawiłeś tą skałę po prawej, ...aż skóra cierpnie:D


Co to za piach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny zbiornik, ale ten mechanik wepchany na wcisk to chyba za wiele nie zbierze no i problem z wyciągnięciem gąbki do płukania jak domniemam.


Zastanawiam się jak postawiłeś tą skałę po prawej, ...aż skóra cierpnie:D


Co to za piach?



Przykleiłem mocowanie do spienionego pcv wklejonego w kamień. Generalnie filtr nie dotyka szyby bo wtedy by były wibracja hałaśliwe. No może trochę gąbką. Z lewej strony tego kamienia, czego nie widać na zdjęciu jest przerwa między kamieniem a szybą i tamtędy ma docierać wszelaki brud, który zostanie tam popchnięty dzięki sile falownika i filtra biologicznego :P Tak sobie wymyśliłem, a czy taki obieg się uda to czas pokarze bo wymienionych filtrów jeszcze nie ma podłączonych.


To czarny piasek kwarcowy barwiony sztucznie, ale nie wygląda to moim zdaniem jakoś sztucznie, ani nie błyszczy ani nie jest przesadnie czarny. Nie posiada ostrych krawędzi co najważniejsze chyba dla podopiecznych. Tak sobie teraz patrze na to akwarium, chciałem docelowo 3+7 Saulosi 1+3 Callainos 1+4 Yellow, ale jakoś tych pięciu rewirów nie widzę. Przez moment chciałem ustawić kamienie tak by było dużo rewirów, a potem stwierdziłem że po pierwsze ustawienie nie wygląda ładnie a po drugie to ryby mają się dostosować a nie ja! Kamień, który jest skrzywiony stoi podparty na mniejszym kamieniu, którego nie widać bo jest w piasku. Generalnei stał tak średnio stabilnie, tzn nic się nie działa ale wolałem go skleić sylikonem tak solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywasz odblysnikow?Pytam bo mam swietlowke marine blue i po zalozeniu odblysnikow akwa dzieli mu sie na 2 kolory u ciebie kolor jest w calym baniaku taki sam


Tak mam odbłyśniki i mogę w zasadzie zdecydować w jakim stopniu te światła się mieszają bo mogę je też obracać w dowolny sposób i przesuwać świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to swoja droga a duzo tez daje wystroj masz piasek czy zwirek?


moglbys opisac swoj zbiornik bo bardzo ladny moglo by sie przydac innym



Jeżeli się podoba to mnie cieszy. Jakiś większy opis skrobnę kiedy będą już ryby i będą właściwe zdjęcia. No, ale spróbuje jakiś szkic zrobić.


Zbiornik: 150x50x55, frontowa szyba opti 412.5L

Oświetlenie: Pokrywa zoolight.pl, 2x80W Sylvania 865 przód Narva Blue2 tył

Ogrzewanie: grzałka 150W

Filtracja: At-203, JBL CristalProfi250, planowany cyrkulator JVP

Dekoracje: 100kg Serpentynit. 30kg piasek barwiony żywicą epoksydową. Tło spienione PCV.

Inne: na dnie styropian 1cm + spienione PCV, w rogach pod pokrywą wklejone do środka akwarium spienione PCV z otworami na kable, ponieważ będzie szyba nakrywowa.

Obsada docelowa: Callainos, Saulosi Coral, Yellowek

--

Fotka z wodą w akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.