Skocz do zawartości

Cynotilapia Afra Cobue


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu kilka zdjęć mojego samczyka cobue.

Samiec na fotkach niestety nie pokazuje pełni swoich barw, gdyż mam kiepskiej jakości aparat fotograficzny i praktycznie zdjęcia wykonuję z aparatem stykającym się z szybą, co niestety nie wpływa pozytywnie na nastrój ryb i ich ubarwienie. Ale myślę, że poglądowo zdjęcia się nadają.

post-8630-14695713449046_thumb.jpg

post-8630-14695713449181_thumb.jpg

post-8630-1469571344979_thumb.jpg

post-8630-14695713455688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak można z taką pewnością stwierdzić iż ryby kolegi to nie są "afry" skoro to ryby młode i nie do końca wybarwione ? (fotki i filmy potrafią nieźle przekłamać) Skubią skały a nie powinny hmm, widziałem jak "nimbo" skubie z ochotą skały a uważany jest za drapieżnika :) moje "perlmuty" gdy były małe też chętnie sobie poskubały. Poczekajcie z osądami na wybarwienie się samców i nie stresujcie IMHO niepotrzebnie kolegi.

Nie wiem co dla was oznacza "zadarty pyszczek" bo według mnie ten osobnik

http://wildcichlids.com/Species/Cynotilapia-afra-Cobwe-17.aspx ma dziób w podkowę ;)




Nikt nie chce Kolegi Maćka stresować, a ja pozwoliłem sobie napisać coś w tym temacie, gdyż rybka na filmie na pierwszy rzut oka nie za bardzo przypomina gatunek, który pływa m.in. u mnie w akwarium (chodzi mi o budowę morfologiczną ryby, bo kwestia wybarwienia to sprawa wtórna w tej sytuacji zwłaszcza, że rybki są jeszcze młode) - bynajmniej nie oznacza to jednak, że poddaję w wątpliwość, iż Kolega Maciek nabył rybkę innego gatunku - zwłaszcza, że zakup był z pewnego i sprawdzonego źródła.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega Eliot, to sa młode ryby, poza tym oswietlenie w moim akwarium to dwie świetlówki t5 jedna day light a druga to actynika aquacoral taka do morszczyzny między innymi. Poczekamy i zobaczymy barwy to tez kwestia ustawienia aparatu, chociaż mój to typowy cyfrak z mnóstwem programów i ustawieniami manualnymi, ale jeszcze trzeba umieć je wykorzystać :). a co do pyszszczka, no cóż najwyraźniej to problem taki sam jak z rozpoznawaniem kolorów przez kobiety i mężczyzn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wybarwienia nie ma żadnego znaczenia, chodzi tu o przede wszystkim o budowę ciała. Uzytkownicy post i fredd mają 100% prawdziwe, prawidłowe cobue i to od razu widać. A ryba kolegi macka posturą jest zblizony do pseudotropheusa, z cobue ma tylko trochę ubarwienia. I jeszcze zachowuje się jak pseudotropheus :D Afra tak się nie zachowuje, oczywiście - skubnąc raz czy dwa skałki, może ale nie w taki sposób przedstawiony na filmiku. Pysk "w podkowę" czy "zadarty" w górę, nie ma znaczenia - wiadomo o co chodzi. Afra, skubiąc np.skałki - staje niemal pionowo, głową w dół z powodu budowy... Problem jest w tym, że ryba została nabyta z rzekomo prawidłowej hodowli. Byłbym niezle rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że lubisz mieć swoje zdanie, nikt nie ma racji z własnego widzimisię. Napisałem to co sądzę o tej rybie, a zajmuje się obrotem pyszczaków i naprawdę niejedno widziałem. To co napisałem, pozostawiam Tobie i musisz to przemyśleć na spokojnie :)


Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech moja osoba Cię nie interesuje, dzielę się wiedzą na ile potrafię. Jedynie napiszę, że trochę ryb widziałem i zaskoczyła mnie twoja afra, bo tak to bym tu nie pisał ;) mam małą prosbe, wysil się od siebie cosik, porób dokładne zdjęcia swojej rzekomo afry, porównamy ją z innymi pyszczakami. W miarę możliwości, skontaktuj się z pawlakiem, z jakimi rybami trzyma swoje afry i oczekuj jakiegoś wyjaśnienia na ten temat itp. Sam na dniach wstawię zdjęcia afr których obecnie posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar już napisałem do dr.Pawlaka w tej sprawie i tak jak piszesz oczekuje wyjaśnień, mam jeszcze małą prośbę obejrzyj ten film i powiedz co myślisz

a co do twojej osoby to ważne jest dla mnie i na pewno innych osób skąd bierzesz swoją wiedzę, taka wiedza buduje autorytet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik o mnie na PW poszło.


Mam pytanie, zmierz swoją rybę dokładnie i podaj dane. Postaram się znaleźć podobną afrę cobue do porównania. Filmik widziałem, gdyby nie żółta głowa, to bym nie powiedział, że to cobue. Zresztą tego żółtego ma jakoś podejrzanie mało. Spytaj się Pawlaka, co to za cobue, czy hoduje Lion Cove czy inne.


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tło jest modularne i powtarzalne, nakłada się jedno na drugie, dlatego wzór się powtarza. Na tylną ścianę baniaka trafiło tuż przed plagą, nie miałem wtedy cierpliwości na łatanie łączeń czymś więcej niż szary silikon, który ryby wyskubały w dwa tygodnie. Teraz jestem mądrzejszy i kumam że tylko kotki szybko rodzą, więc to samo tło na dno już docinałem a potem zapiankowałem szczeliny.   Cementowane zwykłą mieszanką piasku i cementu, trzykilowy worek. W irlandzkich sklepach nie ma CR65, CX-5 czy jakimtam  może są odpowiedniki, ale niesprawdzone, więc nie chciałem ryzykować - beton to beton, syfi, podnosi parametry ale nie wypuszcza do wody żadnych pochodnych zabójcanu rybolu. Z drugiej strony poczytałem trochę i faktycznie czysty beton puszczałby pewnie syf do wody dość długo, kilka warstw farby i problem będzie dużo mniejszy. Farba odcina się od tła, bo to pierwsze trzy warstwy, malowane sprajem jak błotnik wozu konserwacji chorążego Andrzeja. Jak ostatnia wyschnie a sprejowy smród wywietrzeje z salonu to zacznie się pacykowanie góry farbkami akrylowymi i w końcu przyda się na coś ćwierć wieku grania i malowania Warhammera 40K.    Z plusów, dobiłem się w końcu do jednego kamieniołomu, zapraszają do grzebania w odpadach ale są czynni tylko w tygodniu. Drugi jest czynny w soboty, ale nie mogę się do nich dodzwonić, nawet nie wiem czy w ogóle są jeszcze otwarci. Oba kopią u mnie w Wicklow, czyli granit. 😍 Z minusów, za tydzień wybywam na prawie trzy tygodnie, chciałem zalać baniak żeby sobie dojrzewał w tym czasie. Ale jeśli coś się obsunie to zawsze mogę przeszczepić biologię od kolcobrzuchów i wystartować szybciej.  Dzięki za miłe słowa koledzy, bardzo doceniam.  PS. Ten mały AT-AT to prezent z akwarystycznego od mojej żony. Jest szary, pasuje do biotopu jak świni siodło, ale to prezent, więc na razie zostaje. 🤓  
    • Wyszło bardzo dobrze 👍 kiedyś miałem te właśnie tło i łączenie strasznie mnie irytowało.
    • Kronikarski wpis. Od ostatniego wpisu minęło  15 miesięcy. Często zaglądam tu na forum, ale jakoś nie było o czym pisać. Dobrym wujkiem akwarium wciąż jest samiec Tyrannochomis maculiceps ok 30cm.  Niepodzielnie włada i panuje nad swoją trzódką. Najbardziej licznym gatunkiem jest Nimbochromis livingstonii. Jest to jedna dorosła samica i trójka jej potomstwa. Ryby te są spokojne i wyjątkowo odporne. Pomagają rozproszyć agresje u innych ryb.  Jednak ryb było mało. Jako, że w Aquatreff pojawiły się duże ryby pewnego gatunku to przy pomocy Tanganika-Konin udało mi się je ściągnąć do siebie 😀.  Tak, tak znowu Lichnochromisy acuticeps 😅😍. Dwie samice ok 16cm i samiec 23cm. Rybki to F1 co daje szanse, że tym razem ich odporność będzie większa niż u poprzedników, a pięknościowo nie odbiegają od WF. Ze względów estetyczny zawitały u mnie dwa samce Aulonocara fire fish oraz Scianochromis frieri iceberg.  
    • Producent przewidział łączenie tych paneli tła w jakiś sposób? Pytam bo wzór się powtarza i zastanawiam się, czy była opcja dać jeden panel "do góry nogami". Tak czy owak wygląda elegancko, czekam na więcej zdjęć
    • Dziękuję za odpowiedź, właśnie mi o to chodziło czy posiada możliwości regulacji tego światła jakie będzie mi pasować. U mnie też święcą moduły zimne  oraz rgb. Te pseudo świetlówki led już nigdy nie będą takie jak kiedyś, dlatego kombinacją zimnych i rgb coś można wykrzesać z tego, a to urządzenie może pomóc w osiągnięciu zamierzonych widm światła.
    • Filmik z udziałem Lethrinops sp. GOLD Harbour Island wielkość 9-10 cm no może 11,5   Naprawdę piękna ryba, bardzo spokojna i towarzyska ale nie da sobie w kasze dmuchać  - Polecam. U mnie skład 1+1 idealnie się dopasował. IMG_8622.MOV    
    • Filtrowanie nie ma sensu chyba że przez jakiś wewnętrzny gąbkowy dla ruchu wody. Czym to "cementowałeś"? Może zamiast kamieni znajdziesz jakieś moduły?
    • Nawet nie widać za bardzo pionowych łączeń. 😉 A chcesz malować ten beton, czy zostawić jak jest? Bo czym innym moczyć w wodzie moduł z cementu, by puścił do wody, a z takiego akwarium nie pozbiedziesz się do końca tego syfu, zawsze zostanie coś, co osiądzie na ściankach lub na dnie.
    • Betonowanie skończone wczoraj w nocy, poszło 3 kilo mieszanki. Beton sobie teraz schnie, wieczorem zaleję szkło, żeby zaczął wypuszczać to co tam ma do wysyfienia. Pytanko, na jak długo zostawić wodę przed wymianą na nową? Filtry chyba odłączone, bo nie ma po co betoniankę przez nie przepuszczać, nie?  @Jeb_us dzięki kolego, ale z kamieniami bd celował w jakiś odcień szarego, żeby w miarę możliwośći pasowały do tła i do betonu.   
    • Nowe Maingano 4 sztuki dołączyły do grona. Każdy po ok 3.5cm. Jak zapewne zauważyliście, powoli skład non-mbuny odchodzi, a pojawia się mbuna. Pod hasłem: mniejszych można więcej. A co do Crabro, to już ładnie urosły i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Mają dużo miejsca i są spokojne. I fajnie gryzą palce przy karmieniu
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.