Skocz do zawartości

Cynotilapia Afra Cobue


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu kilka zdjęć mojego samczyka cobue.

Samiec na fotkach niestety nie pokazuje pełni swoich barw, gdyż mam kiepskiej jakości aparat fotograficzny i praktycznie zdjęcia wykonuję z aparatem stykającym się z szybą, co niestety nie wpływa pozytywnie na nastrój ryb i ich ubarwienie. Ale myślę, że poglądowo zdjęcia się nadają.

post-8630-14695713449046_thumb.jpg

post-8630-14695713449181_thumb.jpg

post-8630-1469571344979_thumb.jpg

post-8630-14695713455688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak można z taką pewnością stwierdzić iż ryby kolegi to nie są "afry" skoro to ryby młode i nie do końca wybarwione ? (fotki i filmy potrafią nieźle przekłamać) Skubią skały a nie powinny hmm, widziałem jak "nimbo" skubie z ochotą skały a uważany jest za drapieżnika :) moje "perlmuty" gdy były małe też chętnie sobie poskubały. Poczekajcie z osądami na wybarwienie się samców i nie stresujcie IMHO niepotrzebnie kolegi.

Nie wiem co dla was oznacza "zadarty pyszczek" bo według mnie ten osobnik

http://wildcichlids.com/Species/Cynotilapia-afra-Cobwe-17.aspx ma dziób w podkowę ;)




Nikt nie chce Kolegi Maćka stresować, a ja pozwoliłem sobie napisać coś w tym temacie, gdyż rybka na filmie na pierwszy rzut oka nie za bardzo przypomina gatunek, który pływa m.in. u mnie w akwarium (chodzi mi o budowę morfologiczną ryby, bo kwestia wybarwienia to sprawa wtórna w tej sytuacji zwłaszcza, że rybki są jeszcze młode) - bynajmniej nie oznacza to jednak, że poddaję w wątpliwość, iż Kolega Maciek nabył rybkę innego gatunku - zwłaszcza, że zakup był z pewnego i sprawdzonego źródła.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega Eliot, to sa młode ryby, poza tym oswietlenie w moim akwarium to dwie świetlówki t5 jedna day light a druga to actynika aquacoral taka do morszczyzny między innymi. Poczekamy i zobaczymy barwy to tez kwestia ustawienia aparatu, chociaż mój to typowy cyfrak z mnóstwem programów i ustawieniami manualnymi, ale jeszcze trzeba umieć je wykorzystać :). a co do pyszszczka, no cóż najwyraźniej to problem taki sam jak z rozpoznawaniem kolorów przez kobiety i mężczyzn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wybarwienia nie ma żadnego znaczenia, chodzi tu o przede wszystkim o budowę ciała. Uzytkownicy post i fredd mają 100% prawdziwe, prawidłowe cobue i to od razu widać. A ryba kolegi macka posturą jest zblizony do pseudotropheusa, z cobue ma tylko trochę ubarwienia. I jeszcze zachowuje się jak pseudotropheus :D Afra tak się nie zachowuje, oczywiście - skubnąc raz czy dwa skałki, może ale nie w taki sposób przedstawiony na filmiku. Pysk "w podkowę" czy "zadarty" w górę, nie ma znaczenia - wiadomo o co chodzi. Afra, skubiąc np.skałki - staje niemal pionowo, głową w dół z powodu budowy... Problem jest w tym, że ryba została nabyta z rzekomo prawidłowej hodowli. Byłbym niezle rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że lubisz mieć swoje zdanie, nikt nie ma racji z własnego widzimisię. Napisałem to co sądzę o tej rybie, a zajmuje się obrotem pyszczaków i naprawdę niejedno widziałem. To co napisałem, pozostawiam Tobie i musisz to przemyśleć na spokojnie :)


Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech moja osoba Cię nie interesuje, dzielę się wiedzą na ile potrafię. Jedynie napiszę, że trochę ryb widziałem i zaskoczyła mnie twoja afra, bo tak to bym tu nie pisał ;) mam małą prosbe, wysil się od siebie cosik, porób dokładne zdjęcia swojej rzekomo afry, porównamy ją z innymi pyszczakami. W miarę możliwości, skontaktuj się z pawlakiem, z jakimi rybami trzyma swoje afry i oczekuj jakiegoś wyjaśnienia na ten temat itp. Sam na dniach wstawię zdjęcia afr których obecnie posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar już napisałem do dr.Pawlaka w tej sprawie i tak jak piszesz oczekuje wyjaśnień, mam jeszcze małą prośbę obejrzyj ten film i powiedz co myślisz

a co do twojej osoby to ważne jest dla mnie i na pewno innych osób skąd bierzesz swoją wiedzę, taka wiedza buduje autorytet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik o mnie na PW poszło.


Mam pytanie, zmierz swoją rybę dokładnie i podaj dane. Postaram się znaleźć podobną afrę cobue do porównania. Filmik widziałem, gdyby nie żółta głowa, to bym nie powiedział, że to cobue. Zresztą tego żółtego ma jakoś podejrzanie mało. Spytaj się Pawlaka, co to za cobue, czy hoduje Lion Cove czy inne.


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.