Skocz do zawartości

Początki - parametry


boban9999

Rekomendowane odpowiedzi

Sera Nitrivec zawiera "pożywkę", więc zapewne dlatego NO2 się utrzymuje na wysokim poziomie. Na tym etapie najlepiej używać samych bakterii (polecam ampułki Prodibio Biodigest - dobry i sprawdzony preparat przez forumowiczów).

Z uwagi na okoliczność, że w akwarium masz już teraz bardzo wysokie stężenie NO3 (gdy NO2 będzie spadać to NO3 będzie jeszcze bardziej rosnąć), ja na Twoim miejscu zacząłbym powoli i sukcesywnie rozcieńczać wodę (podmianki na poziomie 10% co drugi dzień). Dobrze byłoby "zejść" z NO3 do poziomu ok. 20 mg/l, a NO2 w okolicach 0.

PO4 faktycznie masz bardzo wysokie, ale obserwowałbym jak się będzie przedstawiała sytuacja po podmiankach, o których mowa powyżej.

Niską twardością ogólną się nie przejmuj. Masz bardzo fajne pH oraz twardość węglanową, która gwarantuje, że pH nie będzie narażone na wahania.

Jak wszystko będzie dobrze przebiegać pomyślnie za około 10 dni można myśleć o wpuszczaniu ryb.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym Phosguard dać sobie spokój na razie?


Ja na razie bym dał sobie spokój, zwłaszcza, że tak jak piszesz w kranie masz PO4=0, więc na tym etapie ograniczylbym się do obserwowania jak się będzie przedstawiać sytuacja po podmiankach. Podczas dojrzewania zbiornika dzieją się różne rzeczy, a na zastosowanie Phosguard masz zawsze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,


po prawie tygodniu sytuacja niewiele się zmieniła. Robiłem małe podmiany co drugi dzień. Parametry zmierzone dziś:


NO2 > 1 (ciągle poza skalą)

NO3 = 30 (w teście JBL kolor wychodzi coś pomiędzy 20 i 40)

PO4 = 2


NO3 i PO4 spadły prawdopodobnie przez podmiany, choć podmieniałem niedużo, ok 10 % w sumie 3 razy. Trochę to dziwne. No i to nieszczęsne NO2 ciągle poza skalą, już prawie 2 tygodnie. Czy to może tak długo trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem masz jeszcze za słabo rozwinięte złoże bakterii, które przerabiały NO2 w NO3. Sugeruję na chwilę obecną zrobić większą podmiankę (mniej więcej 25%-30%, żeby trochę obniżyć stężenie NO2, dodać bakterii (tak jak pisałem poprzednio Prodibio Biodigest), zacząć silnie napowietrzać wodę i wstrzymać się przez kilka dni z podmiankami (żeby nie "wylewać" bakterii z podmienianą wodą). Po 4-5 dniach wykonać testy i sprawdzić czy wszystko zmierza w dobrym kierunku.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może źle szukałem ale nigdzie nie widzę jakie powinny być prawidłowe parametry wody i moja prośba czy możecie polecić jakie powinny być optymalne parametry dla naszych rybek, chodzi mi o

Testy JBL:

NO3 ?

NO2 ?

GH ?

KH ?

pH ?

Cl2 ?

fajnie jak ktoś z Was by napisał do kiedy jest ok a kiedy zaczyna się robić nie dobrze.

Pzdr

Zajrzyj do FAQ lub użyj wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.