Jump to content

Potop w moim domu! ;(


dzidek1985

Recommended Posts

Przed chwilką przeżyłem pierwszy raz Potop! Mam 240-tke leżę sobie na łóżku (prawie usypiam), a tu nagle słyszę dźwięk "plusk wody" taki normalny jak słychać kiedy ryby się gonią. Wstaję żeby oblukać, bo coś za długo to trwa patrzę a tam na tylnej ściance 15cm od góry woda leje się ciurkiem. Pierwsze myślałem że mi się śni potem spanikowałem i nie wiedziałem co robić. Zawołałem żonkę przyniosła wszystkie pojemniki, wiadra itd , a ja trzymałem tylną szybę żeby bardziej nie puściła! Wyłowiłem wszystkie ryby do 30l kotnika.


I mam teraz dylemat co zrobić dalej, dodam że baniak mam od roku ale kupiłem używany ( bad idea), żonka nie chce widzieć w domu akwarium ale ja muszę jutro zakupić! :D


Jutro w Krakowie skąd pochodzę jest giełda akwarystyczna i będę tam chciał zakupić zbiornik firmy Myciok (tylko ta firma jest na giełdzie) mają siedzibę w Mikołów k/Katowic.

Słyszał ktoś o tej firmie? Na pewno już nigdy nie kupię używanego baniaka, wystarczy mi stresu po tej przygodzie!


I jeszcze tylko jedno, ile wytrzymuje sylikon tak bez stresu? Bo słyszałem że po paru latach się utlenia i właśnie tak jak u mnie puszcza spojenie?!


Czekam na Wasze odpowiedzi.


Trochę szacunku dla czytających proszę.Twoja ortografia jest na kiepskim poziomie.

Link to comment
Share on other sites

Ja u siebie mam ponad 10 cio letnie akwarium bez poprawek. Od samego początku na tym samym silikonie.


Znajomy od którego biorę ryby i takie tam ma 20 zbiorników 450 litrowych, gdzie większość ma ponad 15 lat. Również nic z nimi nie robił. Tak jak postawił to tak sobie stoją z wodą i tyle.


Myślę, że miałeś po prostu pecha. Dziadowskiego pecha, którego nikt z nas nie chce mieć.

Link to comment
Share on other sitesJutro w Krakowie z kąd pochodzę jest giełda akwarystyczna i będę tam chciał zakupić zbiornik firmy Myciok (tylko ta firma jest na giełdzie) mają siedzibę w Mikołów k/Katowic.

Słyszał ktoś o tej firmie?Na Naszym forum jest kilka opinii na temat akwariów tej firmy. Niektóre pozytywne, a niektóre wręcz przeciwnie.

Ja zdecydowałem się na zakup akwarium z tej firmy i jestem odpukać zadowolony. Tylko zażyczyłem sobie dodatkowo wzmocnienie poprzeczne w swojej 300-tce bo "standardowo" takich wzmocnień nie montują w akwariach o takim litrażu (jak zamawiałem u nich akwarium to mi mówili cyt. "Panie a po co tyle wzmocnień do takiego małego akwarium, ale jak Pan chce to my oczywiście zrobimy" ;-)

Poza tym bardzo mi się spodobało ich podejście do klienta bo gdy mi przywieźli akwarium do domu, a po kilku dniach zauważyłem, że jedna z dłuższych szyb jest trochę nierówno przycięta (na samym dole wychodziła niewiele poza narożnik i nie była na dole zlicowana z szybą boczną), to pozwoliłem sobie skontaktować się z nimi z laickim zapytaniem czy tego rodzaju sytuacja nie będzie miała negatywnego wpływu na użytkowanie akwarium Pan mnie zapewnił że wszystko będzie OK, niemniej jednak jeśli sobie życzę to mogą mi wymienić ten zbiornik na inny i mi go przywiozą do domu wracając z giełdy.


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą zamówiłem 240-stkę 120x50x40 ze szkła guardian w firmie Myciok dają 36 miesięcy gwarancji, w cenie 247zł, jutro skleją zbiornik 2 wzmocnienia wzdłuż przedniej i tylnej szyby o dł. 108cm po 5 cm od ścian bocznych, i jednym wzmocnieniem poprzecznym (tak na wszelki wypadek). Na wtorek będzie do odbioru.

A co do ich wyrobów to pooglądałem trochę ich zbiorników i widać solidność i dokładność, w porównaniu do oglądanego dzisiaj Wromaka to Wromak się nie umywa (lipna długość i grubość wzmocnień)

Tak że czekam z niecierpliwością do wtorku i mam nadzieję że pyśki się nie pozabijają do tej pory w kotniku 30l!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą zamówiłem 240-stkę 120x50x40 ze szkła guardian w firmie Myciok


Jeśli zamiawasz ze szkła typu guardian, a chcesz uzyskać efekt lepszej przejrzystości szkła to zasygnalizuj tym Panom z Mycioka, że chcesz aby akwarium było klejone silikonem bezbarwnym, bo nie jest to dla nich takie oczywiste ;-)

--

Mam 240-tke leżę sobie na łużku ......


Trochę szacunku dla czytających proszę.Twoja ortografia jest na kiepskim poziomie.A tak z czystej ciekawości dzidek1985 dlaczego poprawiłeś posta i znowu jest błąd ortograficzny ? Bez urazy, ale faktycznie bolą oczy jak się to czyta ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.